• Erzurum28 °C
  • Erzincan28 °C
  • Ağrı29 °C
  • Ankara33 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Nisan’da…
16 Şubat 2017 Perşembe 15:15

16 Nisan’da…

Dinçer Güner’dan çok çarpıcı bir referandum analizi: 16 Nisan’da…

Erzurum Secimleri- Referandumun yapılacağı 16 Nisan, gökyüzü haritasına göre çok enteresan gelişmelere gebe. Bir kere Merkür retroda. Merkür Retrosu zamanı yapılan seçimler, işler hep yarım kalır. Üstelik sadece Merkür de değil o gün Venüs, Satürn, Jüpiter hepsi geri harekette. Türkiye’nin Güneş dönüşü haritasında ise yönetimi işaret eden bölgede Ay ve Jüpiter Terazi burcunda ve birlikte hareket etmekte. Bu da ilahi adaletin sağlanacağı anlamına gelir. İşte ayrıntılar...

Merhaba Arkadaşlar;

Nihayet referandum tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan referandumun 16 Nisan’da yapılacağını resmi olarak açıkladı. Artık elimizde netleşmiş bir tarih olduğuna göre, referandum için analiz yapabileceğimiz haritamız da var demektir. Şimdi belli başlı göstergelerle referandum sürecinin nasıl olacağını tahmin etmeye çalışalım. Tabii bunun için sadece referandum anının gökyüzü konumu değil, Türkiye'nin bu yılki Güneş Dönüşü (Solar Return), Nisan ayının Ay Dönüşü (Lunar Return) ve transitleri birlikte değerlendirmek gerekiyor. Kısacası 4 ayrı harita ile ortak bir sonuca ulaşmaya çalışacağız. İşimiz biraz uzun kısacası.

Öncelikle referandum haritası. Politik astrolojide her zaman AY seçmeni göstermektedir. Seçmenin durumunu, ruh halini, seçmenin içinde bulunduğu durum hakkında bilgi verir. AY referandum zamanı YAY burcunda olacak ve Satürn ile beraber. Normal şartlar altında AY'ın Yay burcunda olması, özgürlük, rahat hareket edebilme, sınırları aşabilme ile ilişkilidir. Bu da seçmenin özgürlük için harekete geçme motivasyonu ve sınırları aşma gayretinde olduğunu gösterir. Yanındaki Satürn ise kısıtlayıcı ve zor koşullara işaret eder. Bu da seçmenin bu seçime kolay şartlar altında gidemeyeceğini, kendini çok konforlu ve rahat hissetmeyeceğini, bir takım kural, kısıtlamalarla karşılaşabileceğini gösterir. Kısacası seçmenin durumu pek öyle aman aman iyi değil, özellikle psikolojik yönden. Mutlu bir seçmen kitlesi yok karşımızda.

Gökyüzündeki bu tablo seçim zamanı seçmenlerin başına gelebilecek negatif durumlara, kısıtlanabileceklerine, belki gözaltına alınabileceklerine, zor koşullarla karşılaşabileceklerine işaret etmekte. Ve Ay Türkiye'nin 6. Evi’ne düşmekte. Ordu, hizmet sektörü, askerler, sağlık sektörüne işaret etmekte. Referandum zamanı bu dinamikler vurgulanacaktır. Tabii ister istemez şunu düşünüyorum, acaba bir savaş durumu oluşacak ve referandum ertelenecek mi, yoksa orduda, askeri düzende bir durum mu meydana gelecek referandumun önüne geçecek ya da bu dinamikler farklı bir şekilde de çalışabilir tabii.

shutterstock_574438069
 

Referandum zamanında Merkür'ün geri harekette olması da epey ilginç açıkçası. Çünkü Merkür Retro zamanları yapılan seçim, yapılan işler hep bir aksilikle karşılaşılır, sonuca ulaşmaz, tekrar eder, yarım kalır. Bunun en güzel örneğini Ahmet Davutoğlu'nda yaşamıştık. Merkür retrosu zamanı partinin başına geçmişti ve bu yüzden de uzun süre kalamayacağını yazmıştım. Ahmet Davutoğlu yerine Binali Yıldırım geldi. Şimdi ise bir referandum Merkür retrosunda yapılmakta. Bu da bana sonucun en olursa olsun yeniden değişeceğini, uzun soluklu olamayacağını göstermekte. Ama diğer taraftan Merkür her türlü iletişim-elektrik-elektronik aletleri sembolize etmekte. Referandum zamanı teknik aksaklıklar, iletişim-haberleşme-elektriksel- bilgi aktarımına dair problemler oluşabilir. Referandum sonuçları bilgisayar ortamına aktarılırken, sayımlar yapılırken teknik bir takım aksaklıklar, sorunlar oluşabilir.

Referandumun meydana geldiği günün haritasında bunların yanı sıra, Venüs, Merkür, Satürn, Jüpiter hepsi Retro (Geri harekette). Bir sonuca bağlanmaması, tekrar edilmesi, çıkan sonucun uygulanmaması, ertelenmesi gibi çıkarımlar yapılabilir bundan.

İLAHİ ADALET ÇOK UZAK DEĞİL

Türkiye'nin Güneş dönüşü haritası (Yıllık haritasında) ise; yönetimi işaret eden bölgede Ay ve Jüpiter Terazi burcunda ve birlikte hareket etmekte. Bu ikilinin özellikle Terazi burcunda olması, ilahi adaletin sağlanacağına, uzlaşma ortamının oluşabileceğine işaret etmekte. Güneş dönüşü haritada; Türkiye'de anayasada değişiklik için adım atılacağına dair işaretler olsa da uygulamaya geçeceğine ya da yönetim şeklinde değişiklik olacağına dair bir işaret bulunmamakta.

Referandumun yapılacağı Nisan ayı için, Ay Dönüşü (Lunar Return) haritasını incelendiğimde ise; o ay Akrep burcu yükselmekte. Ay dönüşü haritalarında yükselen burç ve Ay'ın konumu çok önemlidir. Akrep burcunun yükseldiği aylarda, manipülasyon, gizlilik içinde yürütülen konular, gizli saklı işler, kriz yaratan konular, cinsellikle, ölüm ile ilgili konular ön plandadır. Referandum ayının epey zorlu ve krizlerle geçeceğine ve bir takım manipülasyonların olabileceğine işaret eder. İşin enteresan tarafı Ay 29 derece İkizler‘de. Türkiye'nin doğum haritasında da Ay 29 Derece İkizler’de. Ama haritada bu gösterge 12. Ev’de, Ay Dönüşü haritasında ise 8. Ev’de. Bu iki gösterge halkın her şekilde kriz içinde olacağına işaret etmekte.

shutterstock_577869103
 

Transitlerde ise, Uranüs Türkiye'nin natal Satürn ve Merkürü’nün tam karşısında yer alacak. Bu yeni ile eskinin çatışması anlamına gelmektedir. Özgürlüğün sınırlandırılması, gerilim, otorite ile anlaşma zeminin sağlanamaması, baskıya karşı isyan, başkaldırı, güvenlik çatışması demektir. Büyük bir yeniliğin meydana gelmesi için atılan adımlar ve eskiye bağlı kalmak isteme arasında sıkışıp kalmak demektir. Satürn Türkiye'nin 5. Evi’nde yer almakta. Aslında bu referandumun geleceğini biraz da gençlerin belirleyeceğine işaret etmekte. Genç kesimin katılımcı olması, sandığa gitmesi oldukça önem kazanmakta. Daha çok gençler referandumun kaderini belirleyecek. Sonuç her ne çıkarsa çıksın, burada isyankar bir takım hareketler tetikleyici nitelikte olacağını göstermekte gökyüzü.

Şöyle bir toparlamak gerekirse; referandum zamanı gökyüzünde çok fazla geri harekette gezegen var. Bu da bana şu ihtimalleri göstermekte, ya referandumun yapılamayacağını, ya tekrar edilebileceğini ya da çıkan sonucun uygulanamayacağına işaret etmekte. Referandum zamanı teknik ya da doğal olmayan bir takım manipülasyonlarında olabileceğini göstermekte. Sonuç her ne çıkarsa çıksın bir şekilde toplumda kutuplaşmanın ve isyanların artabileceğini de göstermekte. Halk ne yazık ki huzur içinde değil, psikolojik olarak zor durumda. Ama diğer taraftan 15 Mayıs 2018'e kadar risk bulunmakta, 15 Mayıs’a kadar eğer ki sistemde-rejimde bir değişiklik olmazsa bundan sonra da olacağını sanmıyorum. Bu yüzden bu sene oldukça önemli bir sene referandumdan bağımsız olarak.

Gökyüzündeki Uranüs/Satürn karşıtlığı bir şekilde sistemde ve düzende değişime zaten işaret etmekte. Ama halk olarak bu değişimin ne şekilde ve nasıl olacağına karar verebiliriz. Daha çok okuyarak, araştırarak, meydana gelen olayları analiz ederek, karşılaştırmalar yaparak. Değişimi yönetmek mümkün kısacası.

Hepimiz için “Hayırlı” bir referandum olsun!
Sevgiler…
Dinçer Güner

Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim