• Erzurum4 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı2 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 Maaşlı yeğen istifa etti: Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı
10 Kasım 2023 Cuma 13:04

3 Maaşlı yeğen istifa etti: Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte Erzurum'a gelen ve bir çok şaibeye adı karışan İbrahim Sekmen, görevinden istifa ederek Kocaeli'ne bağlı Çayırova ilçesinden Ak partiden belediye başkan aday adayı oldu.

Erzurum Seçimleri/ 2014 yılında amcası Mehmet Sekmen'in belediye başkanlığı görevine gelmesiyle birlikte, Belediyeye ait iştiraklerde göreve başlayan ve adı değişik şaibelere karışan yeğen İbrahim Sekmen, Belediye'deki görevinden istifa ederek Ak Parti Cayırova, ilçesinden belediye başkan aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Palandöken A.Ş yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütürken  adı değerli hurda satışı iddiasıyla gündeme gelen Yeğen, daha sonra İş insanı Muhittin Doğan'ın, www.gazeteguncel.com 'a verdiği röportajda da ismi geçen İbrahim Sekmen, son olarak Büyükşehir Belediyesin de Daire Başkanlığı görevinde bulunuyordu.

ÜÇ MAAŞIYLA DA GÜNDEME GELMİŞTİ  

AK Partili Belediye Başkanı işe aldığı yeğenine 3 maaş birden veriyor

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yeğeni olan İbrahim Sekmen, belediye bünyesinde aldığı üç ayrı görev nedeniyle üç ayrı maaş birden alıyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yeğeni olan İbrahim Sekmen, belediyenin Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı olarak görev yapıyor. Belediyenin iştiraki olan Palandöken Yatırım A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanvekili olan İbrahim Sekmen, aynı zamanda bu şirketin Genel Müdürü.

Birgün'den Uğur Koç'un haberine göre, İbrahim Sekmen, üç ayrı görev için de belediyeden maaş alıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in Özel Kalem Müdürü Hasan Şahin de belediyeden üç maaş birden alan isimlerden. Şahin, Özel Kalem Müdürü olmanın dışında aynı zamanda Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosunda bulunuyor. Belediyenin iştiraki olan ÇETAŞ’ın yönetim kurulu başkanı da yine Özel Kalem Müdürü Hasan Şahin.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ndeki torpilli kadrolar bunlarla sınırlı değil. Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in kardeşinin kayın biraderi Mehmet Bektaş da belediyede Protokol Müdürü olarak yüksek mevkide görev yapıyor.

Kaynak: 3 Maaşlı yeğen istifa etti: Ak Partiden Belediye Başkan aday adayı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim