• Erzurum18 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı20 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti'ye referandum şarkısı yazan isme çok şaşıracaksınız
17 Mart 2017 Cuma 17:30

Ak Parti'ye referandum şarkısı yazan isme çok şaşıracaksınız

Referanduma sayılı günler kala seçim için hazırlıklar devam ediyor. Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu'nun hazırladığı referandum şarkısı 'Özgürlük Marşı'nda ise sürpriz bir ismin katkısı var.

Erzurum Seçimleri- Referanduma bir ay kala partilerin hazırlıkları devam ediyor.16 Nisan için süreç devam ederken en çok akılda kalanlar ise seçim için hazırlanan özel şarkılar oluyor. 

Ak Parti'nin anayasa değişikliği referandumu için hazırlanan şarkılardan biri olan 'Özgürlük Marşı'nı ise dikkat çeken bir isim kaleme aldı. 

Beyaz TV’nin başındaki Osman Gökçek'in sözlerini yazdığı marşı Serdar Ortaç besteledi. Beğeni toplayan şarkı ilk olarak geçtiğimiz haftalarda düzenlenen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı Türkiye Gençlik Kulübü Federasyonu ‘Gelecek için evet’ programında tanıtılmıştı.

Sabah Gazetesi Yazarı Yüksel Aytuğ, AK Parti'nin referandum şarkısındaki ayrıntıları kaleme aldı.

          

İşte o yazı: 

Referandumda 'Evet' demeye hazırlananları motive etmek için yazılıp bestelenen 'Özgürlük Marşı'nı ilk kez cuma günü Beyaz TV'nin 'Söylemezsem Olmaz' programında dinledim.

DÜZENLEME MUSTAFA CECELİ'YE AİT

Sözlerini Beyaz TV'nin başındaki Osman Gökçek'in yazdığı, bestesini Serdar Ortaç'ın, düzenlemesini Mustafa Ceceli'nin yaptığı eseri Ceyhun Çelikten seslendirmiş, Tanıtımı için Beyaz TV'nin Ankara'daki montaj masalarında bir de özenli klip hazırlanmış.

SÖZLER ETKİLEYİCİ, MÜZİK AKILDA KALICI

İşin doğrusu; marşın sözleri son derece etkili, müziği de akılda kalıcı. Son seçimlerde 'Dombra'nın AK Parti oyları üzerindeki olumlu etkilerine benzer bir efekt, 16 Nisan'da da karşımıza çıkarsa hiç şaşırmam.

Bu arada Osman Gökçek'in yıldızının giderek parladığına şahit oluyorum. Onu ilk kez Beyaz TV'deki bir tartışma programına telefonla müdahale ederken tanımıştım. Yayıncılık etiği üzerine yaptığı vurgulara hayran olmuş, bunu da köşemde dile getirmiştim.
Daha sonra 'Medyatik' programımız nedeniyle kısa bir süreliğine de olsa beraber çalışma fırsatı buldum.

Ardından 'kritik isimleri' ekranda deneyimli gazetecilere taş çıkartacak kadar ustaca sıkıştırdığı röportajlarını izledim.

OSMAN GÖKÇEK ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA...

Öyle tahmin ediyorum ki, Osman Gökçek ismi sadece televizyon patronajı konusunda değil, siyaset alanında da önümüzdeki yıllarda çok daha sıkça anılacak. Zira enerjisi, genel kültürü, azmi, çalışkanlığı ve aktivist kişiliği onu ister istemez yukarıya doğru taşıyacak.
Osman Gökçek'in beni etkileyen son özelliği ise 'şair ruhu' oldu. Umarım üretimi, sadece 'Özgürlük Marşı' ile sınırlı kalmaz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim