• Erzurum18 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı18 °C
  • Ankara21 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşener, Kılıçdaroğlu'nun dünya rekoru kıran "Alevi" videosu hakkında ilk kez konuştu: Kalbim çok acıdı
25 Nisan 2023 Salı 10:32

Akşener, Kılıçdaroğlu'nun dünya rekoru kıran "Alevi" videosu hakkında ilk kez konuştu: Kalbim çok acıdı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük ses getiren "Alevi" notuyla paylaştığı video hakkında ilk kez konuştu.

Erzurum Güncel- Akşener, "Kendini böyle bir açıklama yapmak durumunda hissetmesinden dolayı kalbim çok acıdı" dedi. Hatırlanacağı üzere Kılıçdaroğlu'nun yayınladığı video 4 günde 29,2 milyon oynatmaya ulaşarak dünya Twitter tarihinin en çok izlenen videosu olmuştu.

Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, çarşamba akşamı sosyal medya hesaplarından 'Alevi' başlığıyla paylaştığı videoda ilk defa oy kullanacak gençlere seslenmişti.

"Ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman'ım. Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?" diyen Kılıçdaroğlu'na başta Aleviler olmak üzere aralarında siyasilerin de bulunduğu çok sayıda isimden destek gelmişti. İktidarsa Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamasına 'mezhepçilik' yapıldığı gerekçesiyle tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu'nun "Alevi" notuyla paylaştığı video ile ilgili ilk kez konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sözcü Televizyonu'nda 'Liderler Özel' programında şu ifadeleri kullandı; "Böyle bir açıklama yapmak durumunda kendini hissetmesinden kalbim çok acıdı. Rumeli göçmeni bir ailenin çocuğuyum ben. Türkiye'den gitmişiz ama Türkiye'ye geri döndüğünüz zaman biz, birçok şeyleri yaşadık bu ülkede. Çok hızlı bir biçimde "Defolun gidin" dendi. "Rumsunuz" dendi, "Şusunuz" dendi.

Dolayısıyla onu izah etmek zorunda kalırsınız hep, kendinizi. Bu, berbat bir duygudur. Aynı zamanda sınıfsal da bir şeydir. Kemal Bey'in böyle bir açıklama yapmak mecburiyetinde kendini hissetmesinden çok kalbim acıdı. Sayın Kılıçdaroğlu'nun Aleviliği…

Herhangi bir Sünni'nin, Alevi olduğu için oy vermeyeceği bir insan olamaz. Normal insanlar arasında asla böyle bir şey yoktur. Ama istismarı önlemek açısından büyük bir açıklıkla ve özgüvenle -ben özgüven kısmını çok beğendim- açıklamasını o gözle izledim. Kendisi açısından faydalı gördüm. İçimde de bir acı hissettim."

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Alevi" başlıklı videosu, 4 günde 29,2 milyon video oynatmasına ulaşarak dünya Twitter tarihinin en çok izlenen videosu oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim