• Erzurum15 °C
  • Erzincan19 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara26 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli'den canlı yayında çok sert sözler 'Hepsi şerefsizdir'
30 Mayıs 2017 Salı 11:45

Bahçeli'den canlı yayında çok sert sözler 'Hepsi şerefsizdir'

MHP lideri Devlet Bahçeli haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İşte Bahçeli'nin çarpıcı açıklamaları...

Erzurum Seçimleri- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu haftaki grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı NATO zirvesine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. "NATO'nun Rakka operasyonuna katılması PKK, PYD, YPG'ye eylemlerine göz yumması anlamına gelecektir. Adeta ülkemize meydan okur gibi 65 yıllık ortalığı yok saymak küstahlıktır. NATO bu kadar ucuz mudur? Üye devlet olmamızın hiç mi saygınlığı yoktur."dedi.

Terör örgütlerine ilişkin de konuşan Bahçeli, "PKK'lı, YPG'li teröristler dağda bayırda kelebek peşinde koşan, çiçek böcek seven, piknik yapıp mangal ziyafeti düzenleyen cici çocuklar değil. Basbaya canidir, haindir. Tartışmasız şefersizdir" dedi.

Konuşmasını Beşiktaş'ın sözü ile tamamlayan Bahçeli, "Hiçbiriniz Şampiyon Beşiktaş'tan bahsetmeden konuşmama son vereceğimi düşünmemiştir. Taraflarlarımızın bir sözü ile noktalıyorum asıl olan hayattır hayatta Beşiktaştır" dedi.

İŞte Bahçeli'nin konuşmasından önemli satır başları;

 

RAMAZAN DİYET YAPMA AYI DEĞİLDİR

İslam ve terörü yan yana getirmek İslami terörden bahsetmek soysuz bir saptırmadır.İslam insalık değerlerinin tacı, tahtıdır, terörizm ise insalığın inkarı karşısında mevzilenmiş ihanet cephesidir. Rahmet ve bereket ayı bu gerçekler üzerinde düşünülmeli, muhasebe yapılmalıdır. Maneviyatımızı sarsan tehlikelerde mücadele etmez, kendimize gelmez, yeni baştan ayağa kalkmazsak çöküş mukadder olacaktır. Ramazan ayı aç ve susuz kalma diyet yapma ayı değildir. Ramazan biz olma, tövbe etme ayıdır. Ramazan Kuran ayı, bolluk, kardeşlik halkalarını geliştirme zamanının adıdır.

Şuanda Orta Doğu'da ortak akıl yoktur. Akıl olmayıca irade olmayacaktır. Terör örgütleri komşu coğrafyalara demir atmıştır. Terör örgütleri hem küresel ligin efenlerinden aldıkları emir hem de kabaran öfke hali ile kan döken canavarlara dönmüşlerdir. Geçen hafta Manchester ve Mısır'daki terör saldırılarını lanetliyoruz. Teröre net tavır alamayan, mazeret üreten ülkeler bilsin ki zulme ortak olan, destek çıkan mazlumların ahını alan potansiyesl düşmanlardır.

NATO VE ABD'YE SERT ELEŞTİRİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı NATO zirvesinde acaba diye sorguladığımız kararlar alınmıştır. Bunlardan en önemlisi NATO'nun IŞİD'le mücadeleye katılacak olmasıdır.Bu ilk bakışta olumlu değerlendirilecektir. NATO'nun yalnızca IŞİD'e odaklanması Rakka operasyonu için hava desteği sağlamayı öne alması,  istihbarat toplanması veya paylaşılması askeri faaliyetlerin sınırlı kalacak olması kuşkularımızı arttırmaktadır. Gündemde PKK, PYD, YPG yoktur. ABD eleştirilere rağmen PKK-YPG'ye silah vermektedir.

ABD'nin Rakka rakka operasyonunda PKK, PYD, YPG ile aynı cephede yer alması ciddi sonuçlara yol açacaktır. Şimdi de bu cepheye NATO girmiştir. Türkiye'nin karşı çıkışına rağmen. NATO'nun Rakka operasyonuna katılması PKK, PYD, YPG'ye eylemlerine göz yumması anlamına gelecektir. Adeta ülkemize meydan okur gibi 65 yıllık ortalığı yok saymak küstyahlıktır. NATO bu kadar ucuz mudur? Üye devlet olmamızın hiç mi saygınlığı yoktur.

Ne demek NATO ile PYD, YPG ve PKK'nın aynı çizgide olması. Bu derin kumpası nasıl okuyalım? NATO bugüne kadar herhangi yaramıza merhem olmuş değildir. Darbeler tarihi incelendiğinde çok sayıda itham NATO'yu kapsama almıştır. NATO PKK'nın değil Türkiye'nin ortak olduğu küresel bir teşkilattır. Terör örgütleri ile NATO'nun ne işi vardır. Bu ayıp değil midir? IŞİD terörist de PYD, PKK, YPG nedir? Gündemde PKK, PYD, YPG yoktur.

TARTIŞMASIZ ŞEREFSİZDİR

PKK'lı, YPG'li teröristler dağda bayırda kelebek peşinde koşan, çiçek böcek seven, piknik yapıp mangal ziyafeti düzenleyen cici çocuklar değil. Basbaya canidir, haindir. Tartışmasız şefersizdir hepsi birden insanlığa kastetmiş düşmanlardır. Tartışmasız şerefsizdir hepsi birden insanlığa kastetmiştir. Bunun ötesi yoktur.

BEŞİKTAŞ'A KUTLAMA

Hiçbiriniz Şampiyon Beşiktaş'tan bahsetmeden konuşmama son vereceğimi düşünmemiştir. Bir Beşiktaşlı olarak şampiyonluktan sevinç duydum. Karakartal Türk sporurun renkleri siyah beyaz yük akı iftihar edecek klüplerinden biridir. Taraflarlarımızın bir sözü ile noktalıyorum asıl olan hayattır hayatta Beşiktaştır

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim