• Erzurum5 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı7 °C
  • Ankara12 °C
  • İstanbul15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bahçeli'den Kadir Topbaş'ın damadı Kavurmacı için olay sözler
23 Mayıs 2017 Salı 11:30

Bahçeli'den Kadir Topbaş'ın damadı Kavurmacı için olay sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde FETÖ yargılamaları ve FETÖ'den tutuklanması sonrası tartışmalı bir şekilde tahliye edilen Ömer Faruk Kavurmacı vardı.

Erzurum Seçimleri- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz’un çatı davasında yargılamaların başlanmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, FETÖ’nün siyasetçi ayağıyla ilgili henüz bir gelişme olmamasına dikkat çekti.

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Kongresi'nde söylediği "Kendi milletine karşı ihanet içine giren kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan gereğini yerine getirmek sorumluluğumuzun icabıdır. İsterse babamın oğlu olsun karşısında yer alırım" sözlerini hatırlatarak, Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın serbest bırakılmasını eleştirdi.

Bahçeli, "Millet kavrulmuşken, ülke kavrulmuşken kavurmacılar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa, ortada kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun var demektir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının detayları şöyle:

Türkiye'nin çetin, yoğun ve yorucu bir dönemden geçtğini söyleyen Bahçeli, "Henüz düzlüğe çıkılamamış, sakin kıyılara ulaşılamamıştır" dedi ve şöyle devam etti:

ERDOĞAN'A HAYIRLI OLSUN MESAJI Grup toplantısı çıkışında gazetecilerin Erdoğan'ın AK Parti'ye dönüşüne ilişkin sorularını da yanıtlayan Bahçeli, "Hayırlı uğurlu olsun" demekle yetindi.

 "Yıkmamız gereken engeller önümüzde durmaktadır ve terör bunlardan sadece biridir. Haklı ve meşru terörle mücadele sürecine desteğimiz bilinmektedir, konu Türkiye’nin bekasıdır... Zaman zaman aksayıp gevşese de, soru işaretleri artsa da, FETÖ’yle mücadelede doğru bir çizgi vardır. Bu itibarla FETÖ tümden yok edilmeli, kaynağı kurutulmalıdır. PKK ve diğer terör örgütleri için de bu durum geçerlidir.

FETÖ’yle mücadelede kafa karışıklığına ve bazı isimlerin korunmasına gerek yoktur. Bu doğru ve ahlaki değildir. Tersi olursa bu milli vicdanda derin kuyular açacaktır. Onun yakını, bunun hısmı, şunun damadıydı dememek, gözlerinin yaşına bakmamak şarttır.

SİYASETÇİ AYAĞINA DİKKAT ÇEKTİ

FETÖ’nün önde gelen isimlerinin yargılanmasına başlanmıştır. Medyada yer alan fotoğraflara bakarak ‘FETÖ’cülerin lider kadrosu’ demek, arkada kalmışları engellemek demektir. Bilerek, isteyerek, kasten FETÖ’nün ileri gelenlerini, fikir babalarını; siyasetten iş alemine, bürokrasiden STK’lara kadar ikinci plana düşürmek, korumaya almak alçaklık ve suçtur.

Yurtta Sulh Konseyi üyeleri yargılanıyormuş! Aklımızın yatmadığı bazı şeylerin netliğe kavuşmaya ihtiyaç vardır. Ortada henüz FETÖ’nün siyasetçi ayağı yoktur. 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı, bakan ve başbakan olması muhtemel hiç kimseden ses yoktur. Yer yarılmış FETÖ’nün siyasi ayağı yerin dibine girmiştir...

"BAKLAVACILAR ADALETTEN KAÇIRILIYORSA..."

FETÖ'nün siyasi ayağının darmadağan edilmesi, milli bir seferberlik ruhuyla ele alınmalıdır... Hayat normale dönmemişken, olağan şartlara henüz ulaşılmamışken, mücadeleyi sekteye uğratacak her adım Türkiye düşmanlarına hizmetle bir olacaktır. Hükümete diyorum ki; çaycıyı çorbacıyı bırakın yılana çıyana bakın. 15 Temmuz'un sözde akıl ve akil hocalarını yakalayın. FETÖ çuvalına önüne gelen atılırsa, ihanet alttan alta büyüyecek ve ilk fırsatta harekete geçmek için bilenecektir. Kavurmacılar aklanıyor, baklavacılar adaletten kaçırılıyorsa, ortada kesinlikle çözülmesi gereken bir sorun var demektir. 

Ömer Faruk Kavurmacı'nın hastalığı ne nasıl tahliye oldu?

 

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan diğer noktalar şöyle:

ABD yönetimi terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan YPG'ye yönelik ağır silah yardımını resmileştirmişti... Ülkemizin samimi çağrılarını kulak asmayan ABD yönetimi, bir terör örgütüyle yol yürümeye karar vermiştir. Bu aklın ve iyi niyetin ihlalidir. Suriye krizini açmaza sürükleyen ana nedenlerden biri de bu meseledir. Terörist her herde teröristtir. Bir terör örgütünü başka bir terör örgütüyle ortadan kadırma çabaları sorunu çözmeyecektir. Bunun ileride daha ciddi sorunlara yol açacağı bilinmelidir. ABD yönetimi açıkça Türkiye gibi önemli bir müttefikine karşı husumet sergilemiştir. Bunun Türkiye nazarında sorgulanması tabi ve hakkıdır... Moskova da suç ortağıdır... Anlaşılan odur ki, Washigton da PKK ile iş turan karanlık lobiler, silah baronları boş durmamaktadır.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANINA TEPKİ

ABD'dekİ Türk büyükelçiliği önünde Türk güvenlik görevlilerine yapılan kaba ve saygısız uygulamalar gözden kaçmamıştır. ABD yönetimin alması gereken tedbirleri ihmal etmesiyle, güvenlik sorunları ortaya çıkmıştır. Büyükelçilik önünde gösteri yapmaya kalkan terör örgütü yandaşlarıyla, Türk güvenklik güçleri arasında yaşananlar incelenmelidir. .. Türk ile şiddeti aynı cümlede kullanmak ABD'nin yeni dışişleri bakanının ne haddi ne de harcıdır. Kafasını çevirip Irak'a bakar, ülkesinin geçmişini okursa, bizzat kendisi oluk oluk akan kanları görecektir. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim