• Erzurum16 °C
  • Erzincan15 °C
  • Ağrı14 °C
  • Ankara10 °C
  • İstanbul13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan'dan 'Abdullah Gül' açıklaması!
04 Mayıs 2017 Perşembe 17:44

Bakan'dan 'Abdullah Gül' açıklaması!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Abdullah Gül'ün hayır cephesinin adayı olacağı yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Özhaseki; “Değerli Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile ilgili söylenen şeylerin hepsi spekülatiftir” dedi.

Erzurum Seçimleri- Deniz Baykal'ın, "Abdullah Gül'ün yüzde 49'un adayı olabileceği" yönündeki açıklamasını değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, “Değerli Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile ilgili söylenen şeylerin hepsi spekülatiftir” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Kayseri’ye geldi. İlk olarak Kayseri Valiliği’ni ziyaret Bakan Özhaseki, burada yaptığı konuşmada 16 Nisan referandumunun değerlendirdi.

İNŞALLAH GÜZEL BİR YOL AÇILDI

Özhaseki, “Referandumun ardından 16 Nisan’da ülkemizde huzur içerisinde bir referandum gerçekleşti. İnsanların oylarını hür bir şekilde rahatça kullandıkları bir ortamda geçti. Huzur içerisinde bir seçim yapabilmek bile bir ülkenin demokratik bir ülke olduğunun göstergesidir. Bundan sonra derece mutluyuz. Çıkan sonuçlar ülkemiz için hayırlı olsun. İnşallah güzel bir yol açıldı diye de temenni de bulunuyorum” dedi.

ABDULLAH GÜL'LLE İDDİALARA YANIT

Valilik ziyaretinin ardından AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’na geçen Bakan Özhaseki, burada ilçe başkanlıklarını da ziyaret etti. Ziyaret öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Özhaseki, Deniz Baykal'ın, "Abdullah Gül'ün yüzde 49'un adayı olabileceği"yönündeki açıklamasını değerlendirdi.

 

SÖYLENEN ŞEYLERİN HEPSİ SPEKÜLATİF

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, şunları söyledi:
“Değerli Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile ilgili söylenen şeylerin hepsi spekülatiftir. Kendisine sormak lazım. Kendisinin görüşünü almak lazım. O eskide beri AK Partili olduğunu hep ifade etmiştir. Kurucuları arasındadır. Başbakanlık, bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmıştır.

O TÜR ŞEYLER ABDULLAH BEYİ KÜÇÜLTMEZ

Doğrusu öyle bir insana arkasından bu tür sözleri söylemek Deniz Baykal’a da yakışmaz, başkasına da yakışmaz. O tür şeyler Abdullah beyi küçültmez. Abdullah beyin kendisini dinlemekte ve kendisine sormakta fayda var. Zaten 1-2 yıldır tavrını çok net olarak ortaya koyuyor. Seçimlerden önce de Kayseri’ye gelmişti. Benim milletvekilliği seçimimdi. Destek verdiğini söylemişti. ‘Beni mazur görün, ben kenardan izliyorum’ diyerek buradan ayrılmıştı.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim