• Erzurum4 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı2 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ByLockçu vekillerin listesini açıklasınlar
21 Mart 2017 Salı 07:42

ByLockçu vekillerin listesini açıklasınlar

FETÖ’nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını isteyen CHP lideri, “ByLock kullanan vekillerin listesini açıklasınlar. Acaba Gülen hâlâ bunların üzerinde etkili mi?” dedi...

Erzurum Seçimleri- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandum gezileri kapsamında Ordu'da dün bir dizi temasta bulundu. İş dünyasından isimlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, özel bir çay fabrikasını ziyaret etti, ardından kamyoncuların sorunlarını dinledi. CHP lideri, özel uçakla Ordu'ya giderken de SÖZCÜ'ye açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın “Tek adam diyenler Gazi Mustafa Kemal'e hakaret ediyor” sözlerine yanıt veren Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin, Barzani'nin ‘Evet' kampanyası yürütmesiyle ilgili yapacağı yorumu da “Çok merak ettiğini” söyledi. Kılıçdaroğlu, “Gerçekten enteresan… Bahçeli'nin düşüncelerini aktarmasını çok arzu ederim'' dedi. İşte o açıklamalar:

“TARİHİ OKUSUNLAR”

ATATÜRK tek adam olmadı. Sivas'ta, Erzurum'da tek adam olmadı. 23 Nisan 1920'de de tek adam olmadı. Tek adam rejimi yaratmak istiyorlar; gerekçe olarak da, Atatürk'ü göstermek istiyorlar. Önce tarihi okusunlar.
BANA saldıracaklarına vatandaşa ‘Evet'i anlatsınlar. Benim bir oyum var. ‘Evet'i anlatmakta zorlanınca, benimle kavga etmek istiyorlar. Bunlardan millet de bıktı. Kavga etmeyeceğim. Kendilerine TV'de tartışma önerdim. Cesaret edip gelemiyorlar.

04kemal17cm
 

HAVALİMANINDA ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, özel uçakla gittiği Ordu Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı. Vatandaşlarla tek tek tokalaştı.

“SONU BELİRSİZ MACERA”

BUGÜN yargının bağımsızlığı konusunda ciddi sorun var. 2.5 yıldır da fiili başkanlık sistemi var. ‘Hayır' çıkınca fiili başkanlıktan vazgeçme tablosu da ortaya çıkacak. Yargı, kendi alanına, siyasi partiler kendi alanına çekilmiş olacak.
‘EVET' çıkarsa Türkiye sonu belirsiz bir maceranın içine girer. Libya, Romanya, Suriye, Irak'taki gibi… Bu ülkelerin tamamı bölündü. Türkiye büyük bir riskle karşı karşıya kalır. Yurtseverlik zamanı gelmiştir. Cumhuriyetimiz sokakta kurulmadı, birileri bize ikram etmedi. Niye rejimi değiştiriyoruz?

04kilicdaroglu20cm
 

FABRİKADA ÇAYIN KALİTESİNİ TEST ETTİ Çay fabrikasını ziyaret eden Kılıçdaroğlu, kalite kontrol bölümünde çayın kalitesinin test işlemine katıldı. İşçilerle yemek yedi.

“ATAMALARI KİM YAPTI?”

FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkması için ByLock listelerinin açıklanması lazım. Cumhurbaşkanı yaverinden üniversite rektörüne kadar bu atamaları kim yaptı? Kaç milletvekili var ByLock kullanan? Bu listeler iktidarın elinde ve açıklaması lazım. Atama kararlarında kimin imzası varsa, o işin siyasi ayağı… Acaba Gülen hâlâ bunlar üzerinde etkili mi? Terör örgütü üyelerini gizlemek de suçtur.
FETÖ'cü albayları ordunun içinde daha üst kademelere taşımak için erken emekliliği kim önerdi? Tasarı, Bakanlar Kurulu'nda görüşülürken, TBMM'ye gelirken, olumlu oy verenler siyasi ayaktır. Gülen örgütüne parasal kaynağı kimler aktardı, açılışına kimler izin verdi?

04findik20cm
 

KADIN İŞÇİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ Kılıçdaroğlu, fındık fabrikasında çalışan işçileri de unutmadı. Kadın işçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

“İŞ ÇEVRELERİ ENDİŞELİ”

REFERANDUM sürecinde devletin bütün imkanlarını, forsunu, arabalarını, uçaklarını kullanılıyorlar. Her tarafa paralar saçılıyor. Bunun faturasını vatandaşa kesecekler. Döviz rezervleri azalıyor. Borçların fazla olması daha ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya olabileceğimizi gösteriyor.
HOLLANDA ve Almanya'yla yaşanan gerginlikler referandum sonucunu etkilemez. Tam tersine oradaki Türkler bu çatışmadan rahatsız. ‘Hayır' çıkınca bunun birden fazla olumlu sonucu var. Demokrasi kültürü ve siyaset sağlıklı bir zemine oturacak. Parlamenter sistemin daha sağlıklı çalışması için bir anayasa değişikliğine zemin hazırlayacak. Hukukun üstünlüğü kavramı yerini bulacak. Cumhurbaşkanı, başbakan anayasal konumuna çekilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim