• Erzurum4 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı2 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP yeni lidere kavuşacak
31 Mart 2017 Cuma 09:51

CHP yeni lidere kavuşacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 16 Nisan'ın CHP'ye de iyi geleceğini belirterek, "16 Nisan'dan sonra CHP yüzde 50'yi hedefleyen, yüzde 50'yi alabileceğine inanan bir genel başkana ve lidere de kavuşacak." dedi.
Erzurum Seçimleri- Zeybekci, Denizli programı kapsamında Çardak ilçesinde düzenlenen halk  buluşmasında yaptığı konuşmada, Çardaklıların 15 Temmuz'da, hainlerin uçakla  Ankara'ya götürmek istediği askerleri engelleyerek destan yazdığını, tarihin bunu  ilelebet unutmayacağını ifade etti.
 
Bu milletin bilinen 5 bin yıllık tarihi boyunca asla diz çökmediğini  asla teslim olmadığını vurgulayan Zeybekci, "Asla esir olmadı ve asla aman  demedi. 15 Temmuz ihanetinde o ihanete kalkışanlar, bu millete ihanet edenler bu  millet tarafından en güzel cevapla cevaplandırıldı ve layıklarını buldular,  bulmaya devam edecekler. Bu ihanetin hesabı sorulmaya devam edecek, o kadar ucuz  değil. Yok 'efendim ben pişman oldum da, kandırıldım da yemin billah tövbe yok.'  İbret olsun diye bunu hesabı sorulacak sonuna kadar. Zalime hesabı en şiddetli  şekilde soracaktır ama masuma da merhamet, bundan emin olun." diye konuştu.
 
Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişimine karşı halkın gösterdiği direnişi  dünyanın anlayamadığına dikkati çekerek, "Nasıl olur, nasıl olur da bir millet  çıkar, nasıl olur da o tankları durdurur, elleriyle durdurur. Yukarıda helikopter  ağır makineli silahlarla aşağıyı tararken, uçaklar bombalarken yerdeki benim  milletimin elinde bir tek silahı vardı, yeryüzünün en büyük silahı, yeryüzünün en  güçlü silahı vardı, elinde tek bir silah vardı, al bayrağı vardı. O al bayrakla  indirdiler onları aşağıya. Bu milletin en güçlü silahı bayrağıydı o gece. O  bayrağa o gece 249 şehidimizin kanı karıştı ve rengi daha bir parlak hale geldi.   Bunu bilmiyorlar, anlayamıyorlar ve anlayamayacaklar." değerlendirmesinde bulundu.
 
"16 Nisan CHP'ye de iyi gelecek"
 
Bugüne kadar koalisyonlarla millet üzerinde hep tuzak kurulduğunun  altını çizen Ekonomi Bakanı Zeybekci, şunları kaydetti:
 
"Şimdi ortalıkta dolaşıyorlar, ellerinde 40 yalanın olduğu sihirli  kutularla memleketin her yerinde koşturuyor. Kendinden umudu yok, kendine güveni,  inancı yok. Partisine inanmıyor, partisinin geleceğine inanmıyor. Yaptığı tek bir  şey var. Bu milletin huzuruna çıkıp tek ayak üzeri 40 yalan söylemek. Çünkü 16  Nisan'dan sonra o yok. Çünkü 16 Nisan'dan sonra bu genel başkan CHP'nin başında  olmayacak, olamayacak. CHP'li kardeşime söylüyorum ve bütün kalbimle inanarak  söylüyorum. 16 Nisan CHP'ye de iyi gelecek. 16 Nisan'dan sonra CHP yüzde 50'yi  hedefleyen, yüzde 50'yi alabileceğine inanan bir genel başkana ve lidere de  kavuşacak. Öyle yüzde 23'le, yüzde 25'le bu kadar yeter nasıl olsa bir gün denk  gelir, birileri hükumeti indirir, ben de kenardan çıkarım, koalisyon da olsa  yandan yönden bir yerden iktidara bulaşırım diyen zihniyetten CHP kurtulacak.
 
Çünkü yüzde 50'yi hedefleyen bir CHP gelecek. Yüzde 50 oy alabilmek   için de yüzde 60'ı, 70'i kucaklayan, onların değerlerine sahip çıkan, onların  gönüllerini alan, samimiyetine inandıran  bir CHP olmak zorunda. Sağdan gelen de  aynı şeye zorunlu, soldan gelen de."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim