• Erzurum3 °C
  • Erzincan8 °C
  • Ağrı1 °C
  • Ankara12 °C
  • İstanbul14 °C

Konuk Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konuk Yazar

Ehemmi mühimme tercih ettiler

20 Mart 2023 Pazartesi 10:54

Vali Memiş, Başkan Sekmen ve Rektör Çomaklı…

Ehemmi mühimme tercih ettiler...

Eskimeyen eskilerimiz, bu ifadeyle demişler ki, “önemliyi, daha önemli olana tercih ediyoruz.” Üst başlıkta isimleri zikredilen yöneticiler de aynen böyle yaptılar. Dediler ki, “Bu şehre yapacak daha çok hizmetimiz ve işimiz var.” Biz de diyoruz ki, doğrudur, aynen öyle…

Mehmet Sekmen, ne yakın geçmişte ne de şu seçim sath-ı mailinde milletvekili adayı olacağına ilişkin sinyal babından da olsa bir şey söylememişti. Bilakis geçen hafta Kardelen TV’de, “ben belediyede hizmetlerimi sürdürmek istiyorum” dedi.

Buna rağmen başta sosyal medya olmak üzere, çeşitli mecralarda sanki vekil adayı olmak istiyormuş da, AK Parti aday göstermemiş gibi algı operasyonu çekilmek istendi.

Bu hususta, bendeniz de “Sekmen niye vekil adayı olmamalı” başlıklı bir yazı kaleme alıp, gerekçelerimi tek tek sıraladım.

Aklın yolu bir…

Mehmet Sekmen gibi son derece aktif ve üretken bir isim, Erzurum’a belediye başkanı olarak çok daha yararlı ve verimli olacaktır.

Zaten vekil adaylığı niyeti yoktu da, ola ki kazara aday edilseydi Sekmen’e değil, Erzurum’a yazık olurdu.

Pekii aynı durum Vali Okay Memiş ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı için de geçerli miydi?

Hayır…

Memiş de, Çomaklı da siyasete ve vekil adaylığına sıcak bakıyorlardı, hatta gönülleri de bu cihette akıyordu zaman zaman…

Lakin her ikisi de vekil aday adaylığı için istifa etmediler.

Yazılıp çizilenler gibi cesaret edemediklerinden yahut da adaylığa layık görülmediklerinden değil.

Ankara, daha doğrusu AK Parti, Vali Memiş’e de Rektör Çomaklı’ya da mealen, “…bu ülkenin ve şehrinizin sizlere bulunduğunuz makamlarda ihtiyacı var” dedi.

Kanaatimce, son derece isabetli bir yaklaşım…

Çünkü gerek Vali Memiş, gerekse Rektör Çomaklı, Erzurum’a adam akıllı hizmetler sunan ve bu şehir için olağanüstü çaba harcayan isimlerdir.

Netice?

Netice şu:

Erzurum’da özellikle son beş altı yıldan beri gerek kamu yönetiminde, gerek yerel idarelerde, gerekse devlet-millet ilişkisinde, başka şehirlerin gıpta ile takip ettikleri bir uyum ve dayanışma devam etmekte.

Hele şu sıkışık zamanda bu ahenge bir halel gelecek olsaydı, “nazara geldik” derdik.

İyi ki de, bu üçlüden üçü de görevlerinin başında…

Daha yapacak çok işleri ve bu şehre kazandıracakları nice artı değerler var.

Bir iddiam var:

Gerçi Vali Okay Memiş ve Rektör Çomaklı için çok da mümkün değilse de bu üçlü, Erzurum’da beş yıl daha aynı seviyede hizmet etseler, yürekten inanıyorum; şehir çağ atlar…

Ne Okay Memiş rutinde amel kılan bir vali…

Ne Ömer Çomaklı kampüs mahkumu bir rektör…

Ne Mehmet Sekmen “imkanımız yok ne yapalım” diyen bir belediye başkanı…

Tayyip Bey’in yeniden başkan seçildiği bir Türkiye’de, Erzurum’da da bu üçlü, tıpkı kanatlanıp uçacak olan Türkiye gibi şehrimizi şahikayla buluşturur.

Mehmet Şener yazdı....

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim