• Erzurum20 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara20 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ilıcalı ve  Sekmen afetzedeleri yalnız bırakmadı
17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:07

Ilıcalı ve Sekmen afetzedeleri yalnız bırakmadı

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aşkale Gölören Mahallesindeki afetzedeleri ziyaret edip ihtiyaçlarının giderilmesi için girişimlerde bulundular.

Erzurum Seçimleri- Geçtiğimiz hafta merkez üssü Aşkale’de meydana gelen 5,0 şiddetindeki depremin ardından Aşkale'ye bağlı Gölören Mahallesi büyük hasar gördü. Mahallede incelemelerde bulunan Ak Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen afetzedelerin ihtiyaçlarının bir an önce giderilmesi için girişimlerde bulundular.
Depremde evlerinin büyük oranda tahrip olduğunu ve halkın mağduriyet yaşadığını belirten Mahalle muhtarı “Yaşadığımız deprem sonrasında evlerimiz yıkıldı. Devletimizin duruma acilen el atmasını istiyoruz. Köy halkı tedirgin, barınma ihtiyaçlarını gidermek için benden çadır istiyorlar. Milletvekilimiz Mustafa Ilıcalı’dan, Başkanımız Mehmet Sekmen’den Aşkale Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızdan Allah razı olsun. Depremin yaşandığı andan beri hep bizimle beraberler. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan da ihtiyaçlarımızın giderilmesi için yardım bekliyoruz” diye konuştu.
Muhtarın talebinin arsından AFAD Müdürüyle telefon görüşmesi yaparak köye acilen çadır gönderilmesi ve afetzedelerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Ilıcalı “Buradaki eksiklikleri, ihtiyaçlarınızı ilgili birimlere aktaracağım. 2005 yılındaki depremde Cumhurbaşkanımız gerekeni yaptı. Bugün de gerekenlerin el birliği ile yapılacağından emin olun. Çok şükür can kaybımız yok, mal kaybı da giderilir. Evleriniz büyük hasar görmüş ve oturulmayacak durumda. Sizlerin istediği, mahallenize yakın, sağlam bir zeminde yeni binalarınızı yapacağız. Ve bu işin takipçisi olacağız” dedi.
Köydeki evlerin büyük tehlike arz ettiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen “Değerli vekilim, halkımızın yaşadığı sıkıntıyı görüyoruz. Hem insanlarımızın canı tehlikede hem de geçim kaynağı olan hayvanlarının. Biran önce buradaki vatandaşlarımızı çadırlara yerleştirip hayvanlar içinde barınak oluşturalım. Ardından köyü sağlam bir zemine taşıyarak ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımıza evlerini yapıp teslim etmeliyiz ki vatandaşlarımız rahat etsin, tedirgin olmasınlar” şeklinde ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim