• Erzurum23 °C
  • Erzincan29 °C
  • Ağrı26 °C
  • Ankara23 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamalak'tan Abdullah Gül'le ilgili çarpıcı referandum iddiası
06 Nisan 2017 Perşembe 09:38

Kamalak'tan Abdullah Gül'le ilgili çarpıcı referandum iddiası

Saadet Partisi eski Genel Başkanı Mustafa Kamalak, katıldığı bir televizyon programında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Erzurum Seçimleri- Bir televizyon programında konuşan Kamalak, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 16 Nisan'da yapılacak referandumda 'hayır' oyu kullanacağını iddia etti. Kamalak, 'Eğer, bu pakete hayır demek hainlik ise, demek bu ülkenin bir önceki Cumhurbaşkanı hain durumunda. Önceki TBMM Başkanı hain durumunda öyle mi?" diye sordu.Kamalak, "Bu paketin sayın Cumhurbaşkanı için de bir tuzak olduğuna inanıyorum. Danışmanlarının yanlış bilgi verdiğine inanıyorum. Tuzağın olduğu apaçık" iddiasında bulundu.

Kamalak, şunları söyledi:

"Biz bunu daha önce İttihat ve Terakki'de gördük. Orada üç tane paşa vardı. Cemal Paşa, Enver Paşa, Talat Paşa. Güç toplandı, Enver Paşa'nın eline geçti. Devletin yetkileri Enver Paşa'nın elinde toplandı. Enver Paşa, padişahın bile haberi olmadan, ülkeyi 1. dünya savaşına soktu. Osmanlı tam 30 cephede savaşmak mecburiyetinde kaldı. Bunlardan biri de hala ağıtları dilden dile dolaşan Yemen cephesiydi. Bakın bir kişi devlete hükmetti, savaşa soktu, 24 milyon metrekarelik Osmanlı'dan bugün elimizde bir bahçe gibi Anadolu kaldı."
 

"DEMEK BU ÜLKENİN BİR ÖNCEKİ CUMMHURBAŞKANI HAİN DURUMUNDA"


"Eğer, bu pakete hayır demek hainlik ise, demek bu ülkenin bir önceki Cumhurbaşkanı hain durumunda. Önceki TBMM Başkanı hain durumunda öyle mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin en yüksek mahkemesinin eski başkanı hain durumunda öyle mi?"
 

"BAŞKANLIK SİSTEMİNE DEĞİL METNE KARŞIYIZ"


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da, "Biz prensip olarak başkanlık sistemine karşı değiliz. Ama bu getirilen metne karşıyız. Kuvvetler ayrımı yok. Ben mektup yazdım. 'Bu Meclis'ten geçirilen metnin eksiklikleri var' dedik. Siz bu kadar istiyorsanız bu 'hayır' demektir. Nezaket göstererek kavga olmasın diye başlangıçta 'hayır' demedim çünkü kimseyi kırmak istemiyorum" demişti.

AK Parti içinde de "Hayır" diyeceklerin olduğunu savunan Karamollaoğlu, "Bize gelen anketlerde kararsızlar yüzde 17'ye çıkmış görünüyor. Bu, çoğunlukla 'evet' diyecekken 'ya ben yanlış mı yapıyorum' diyenler" diye konuşmuşt

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim