• Erzurum16 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara16 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu'nun 'mağdur' dediği anne bakın kim çıktı!
17 Mayıs 2017 Çarşamba 13:35

Kılıçdaroğlu'nun 'mağdur' dediği anne bakın kim çıktı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında FETÖ'den tutuklu bir annenin cezaevinden yazdığı mektubu okudu.

Erzurum Seçimleri- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasında okuduğu mektup FETÖ'nün önde gelen isimlerinden birisine ait çıktı. Konuya ilişkin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada şahsın telefonunda örgütün aktif olarak kullandığı ByLock programının da çıktığının altı çizildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü grup toplantısında Emin Çölaşan'ın köşesine taşıdığı mektubu okuması tartışma konusu oldu. Kılıçdaroğlu'nun "mağdur" dediği kişiyle ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yazılı açıklama yaparak iddialara açıklık getirdi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bir şüpheli hakkında bir gazetede "Bir annenin dramı" başlığıyla yayınlanan yazının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede yayınlanan köşe yazısında, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli Fadime Danışman'ın gazeteye faks ve mektup göndererek, "Evine gelen polislerin eşini aradıklarını, bulamayınca hiçbir suçu olmadığı halde kendisi hakkında telefon ile yakalama kararı çıkartıldığını, gözaltı ve sorgu neticesinde tutuklandığını, kendisinin suçsuz ve masum olduğu, intikam alındığı.." iddialarına yer verildiği aktarılarak bunun gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

 

TELEFONUNDA BYLOCK YÜKLÜ, FETÖ'DEN KAPATILAN 3 FİRMADA SGK KAYDI VAR, 2014 VE 2015'TE BANK ASYA'DA YENİ HESAPLAR AÇMIŞ

Şüpheli Danışman'ın FETÖ/PDY'nin "mahrem imam" olarak tabir edilen örgüt mensuplarına yönelik operasyonda 26 Nisan'da gözaltına alındığının kaydedildiği açıklamada, kendisine ait olduğunu ikrar ettiği telefonunda örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'un yüklendiği, kapatılan Bank Asya'da aktif ve artış gösteren hesaplarının bulunduğu, 2014 ve 2015'te yeni hesaplar açtığı, örgüte iltisakı nedeniyle kapatılan 3 firmada SGK kaydının olduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin mahrem imamlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesinde şüpheli Danışman'ın örgüt içerisindeki konumunun 'müdür' ve 'bölge hadimi' olarak gösterildiği.. örgüt literatüründe 'müdür' teriminin, bulunduğu 'ildeki emniyet birimlerinin 3-4 tanesinden sorumlu olan, örgüt üst yönetiminde kendisine verilen emirleri yönetiminde bulunanlara ileten kişi' olduğu, 'bölge hadimi' teriminin ise 'büyük veya küçük bölge olarak nitelendirilen bölgelerin sorumlusu olan kişi" olarak nitelendirildiği kaydedildi.

Danışman'ın 27 Nisan'da tutuklandığı bilgisine yer verilen açıklamada, "Çocuğuyla alındığı Şakran Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda çocuğuna yönelik her türlü bakım, muayene ve kontrolün yapıldığı, ihtiyaçlarının karşılandığı, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığı öğrenilmiştir. Yukarıda izah edildiği üzere hiçbir araştırmaya ve teyide dayanmayan haber içeriğinin gerçekle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

OPERASYON

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin emniyetteki mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonun İzmir ayağında gözaltına alınan 92 şüpheliden 88'i tutuklanmış, 4'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim