• Erzurum-5 °C
  • Erzincan2 °C
  • Ağrı-2 °C
  • Ankara1 °C
  • İstanbul11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meral Akşener'den dikkat çeken Binali Yıldırım açıklaması
16 Ocak 2019 Çarşamba 22:44

Meral Akşener'den dikkat çeken Binali Yıldırım açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın istifasına ilişkin "16 yıl içinde ve herkesin çemkirdiği bir figür haline getirilmesi ilginç benim için. Hala umudum şudur ki ,,,

Erzurum Seçimleri - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir televizyonun açılış resepsiyonuna gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, yerel seçimlerin milli beka açısından önemli olduğuna ilişkin açıklamalarının anımsatılarak, “Bu beka meselesini nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Sandalyelerin bekası var. Türkiye’nin bekasıyla yerel seçimlerin bir alakasını kuramıyorum” yanıtını verdi.

Seçimde muhtar, belde, ilçe, il ve büyükşehir belediye başkanının seçileceğini ifade eden Akşener, “Her sandık konulduğunda bu kutuplaştırmadan, bu insanların istiskal edilmesinden, Türk milletini oluşturan insanların bir bölümünün hakarete maruz kalmasından bıktık. Bu dile gerek duymuyoruz. Bu dil her seferinde sandalyeleri, koltukları muhafaza ettirdi ama milletimiz bu konuşmadan bıktı. Milletimiz huzur istiyor, geçim derdinde. İnsanlarımız, gençlerimiz işsizlik derdinde. Dolayısıyla bunları örtmenin yolu iri yarı laf etmektir” dedi.“GEREK DUYMUYORUZ”

“MÜZAKERELER SÜRÜYOR”

CHP ve İYİ Parti arasındaki seçim iş birliği görüşmelerinin durumuna ilişkin soru üzerine Akşener, heyetlerin müzakereyi sürdürdüğünü belirterek, “Şu ana kadar biten şehirlerle ilgili bilgi sahibiyim, müzakere masasında olan yerlerle ilgili çok ayrıntı bilmiyorum. Şu ana kadar güzel mesafe alındığını bildirdiler. Bu bir iş birliği, güç birliği meselesi. İyi gittiğini söyleyebilirim. Kırmadan, dökmeden bir güç birliği konusunda anlayış birliğine varıldığını söyleyebilirim” dedi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK”

“Seçmen taşıma” iddialarına ilişkin bir soru üzerine de Akşener, konuyu takip ettiklerini, partisinin Seçim İşleri Başkanlığının suç duyurularında bulunduğunu bildirdi. Başkanlık Divanı toplantısında konunun ayrıntılı anlatıldığını belirten Akşener, “Hukuki olarak takibini yapıyoruz. Bunların ortadan kaldırılması için parti olarak ne gerekiyorsa onları yerine getiriyoruz.” diye konuştu.

Akşener, TBMM Başkanı ve AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ın istifasına ilişkin bir soruya da şu yanıtı verdi:“19 ŞUBAT’TA AYRILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

“Binali Bey’e çok büyük yanlış yapıldığını düşünüyorum. Kendimi bazen onun yerine koyuyorum, istiskal edildiğini görüyorum. Başbakanlık, çok önemli görevler yaptı 16 yıl içinde ve herkesin çemkirdiği bir figür haline getirilmesi ilginç benim için. Hala umudum şudur ki o tecrübedeki bir şahsın, insanın, politikacının 19 Şubat’ta o teslim tarihinde ayrılacağını düşünüyorum”

“BELKİ BERABER AÇIKLARIZ”

“İş birliği çerçevesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşmesi olup olmayacağı” sorusuna Akşener, “Bilmiyorum. Onu iş birliğimiz sona erdikten sonra belki beraber açıklarız, belki arkadaşlarımız tutanak tutar açıklar” yanıtını verdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter mesajına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamasının anımsatılarak, “İktidardan yumuşak mesajları neye bağlıyorsunuz?” sorusuna ise “Yumuşak ötesi” karşılığını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim