• Erzurum8 °C
  • Erzincan12 °C
  • Ağrı10 °C
  • Ankara17 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat da tutuklandı
05 Nisan 2017 Çarşamba 13:40

Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat da tutuklandı

FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik soruşturmada tutuklanmalarına karar verilen 30 avukatın arasında MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat'ın da olduğu ortaya çıktı.

Erzurum Seçimleri/ Polat ifadesinde, “Meral Akşener'e yakın bir safta olmam nedeniyle genel merkeze yakın olan bir takım gruplarca tarafıma karalama yapıldı. Tarafım hedef alınarak aslında yanında saf tuttuğum Meral Akşener baz alınmıştır” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada tutuklanan 30 avukatın arasında MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat'ın da olduğu ortaya çıktı. İstanbul 14'üncü Sulh Ceza Hakimliği kararıyla “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanan avukat Polat ifadesinde, herhangi bir FETÖ davasında avukatlık yapmadığını savunarak, “2007-2008 yıllarında MHP'de görevliydim. O tarihlerde MHP'de çeşitli dönemlerde görev aldım. 2015 yılında Olağan Genel Kurul yaptık. İl Disiplin Kuruluna seçildim. Bu görevimi yaparken 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri sırasında genel merkezin seçim tavırları nedeniyle muhalif kanatta yer aldım. Meral Akşener'e yakın bir safta olmam nedeniyle genel merkeze yakın olan bir takım gruplarca tarafıma karalama yapıldı. Tarafım hedef alınarak aslında yanında saf tuttuğum Meral Akşener baz alınmıştır” dedi.
Bir montaj tweetle aleyhine karalama kampanyası yapıldığını belirten şüpheli avukat Polat, “Montaj tweeti sosyal medyada öğrendim. Bir fotoğraf, fotoğrafın içerisinde televizyon görüntüsü, bu görüntünün içinde de Fetullah Gülen'in resmi yer almıştır. Bu tweet ile Meral Akşener ile olan selfienin de bu resim yan yana getirilerek aleyhimde karalama kampanyası yapılmıştır. Bunun üzerine siyasetten soğudum ve bir kenara çekildim. 2016 yılı Ağustos sonrasında Milliyet Gazetesi'ne FETÖ'nün MHP'ye sızma başlığı altında 33 kişinin arasında Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Solak ve tanıdığım 3 kişi yer aldı. Suçu olanlar kaçtı. Böyle bir yapılanma içerisinde yer alanlar ülkeyi terk etti. Ağustos ayı içerisinde bir fabrika işine yatırım yapmak için Ukrayna'ya gitmiştim. Oradan Almanya'ya gidecektim ancak hakkımda gazetelerde bazı haberler görünce İstanbul'a döndüm” ifadelerini kullandı.

“Bilincim tam olarak yerinde değil”

“Bilincim tam olarak yerinde değildir” diyen şüpheli Polat savunmasında “Kıstas olarak kabul edildiğini gördüğüm hiçbir şey benimle alakalı değildir. Florya FETÖ'cülerin ağababaların bulunduğu yermiş, Florya'da yaşadığım için bunlarla bağlantılarımın olduğu iddia edildi. Benim çocuklarım ve bütün akrabalarımın çocukları Prestij Koleji'nde okudu. Birkaç kez isim değiştiren okul daha sonra kapandı. 17 Aralık'tan sonra çocuklarımı o okuldan alacaktım, çocuklarım okuldan ayrılmak istemediği için almadım. Dosyada hakkımda 25 tweet vardır, Dijitürk ile ilgili olanın haricinde tweetleri kabul ediyorum. Ben aynı zamanda siyasetçiyim” ifadelerine yer verdi. 

 

 

Başak Akbulut

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim