• Erzurum3 °C
  • Erzincan8 °C
  • Ağrı1 °C
  • Ankara12 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP’li muhalifler Anavatan’la temasta
30 Nisan 2017 Pazar 13:10

MHP’li muhalifler Anavatan’la temasta

Referandumda ‘hayır’ kampanyası yürüten Meral Akşener’in siyasi çalışmalarıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Erzurum Seçimleri- Referandumda ‘hayır’ kampanyası yürüten Meral Akşener’in siyasi çalışmalarıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Akşener’in kurmaylarının Anavatan Partisi’yle temasa geçtiği ileri sürüldü. Akşener’e yakın kişilerle Anavatan Partisi yöneticileri arasında bir dizi görüşme gerçekleştiği, Anavatan’ın isminin Milliyetçi Demokrat Parti olarak değiştirilmesinin talep edildiği iddia edildi.

EROL METİN

Akşener’in genel başkanlık koltuğuna oturacağı partide, Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi’nin genel başkan yardımcısı olarak göreve devam etmesinde karar kılındığı öne sürüldü. Karar’ın ulaştığı Akşener’in avukatı Feridun Bahşi, hiçbir partiyle resmi ya da gayri resmi bir görüşmelerinin olmadığını söyledi. Ancak Bahşi, kendilerini partilerine davet eden genel başkanların bulunduğunu belirterek “Ama şu an bir partiyle birleşme, yeni bir parti oluşumu yok” dedi.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ise iddiaları doğruladı. Referandum öncesi başlayan görüşmelerin sürdüğünü belirten Çelebi, şunları söyledi: “Anavatan Partisi’nde siyaset yaparsak olumlu bakıyor musunuz?’ dediler, biz de ‘bakıyoruz’ dedik. Genel başkan yardımcımızın birini görevlendirdik. Karşılıklı iletişim kanallarımız var ama ilerleyen günler ne getirir ne götürür bilemiyoruz. Bize iletilen talepler arasında kabul edilmeyecek bir talep yok ama bu şartlarda isim ve amblem değişikliğini kabul etmiyoruz. Arkadaşlarımız yeni bir genel merkez binası bakıyor.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim