• Erzurum18 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı20 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MÜSİAD üyeleri dost meclisinde buluştu
19 Şubat 2017 Pazar 17:20

MÜSİAD üyeleri dost meclisinde buluştu

üstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şubesi üyeleri, dost meclisinde bir araya geldi.

Erzurum Seçimleri- Ocak ayının son haftasında yapılan 11. Olağan Genel Kurul ile güven tazeleyerek 2 yıl daha MÜSİAD Erzurum Başkanlığı’na getirilen Taner Bayır, yeni yönetim kurulu ve MÜSİAD üyeleri ile dost meclisinde bir araya geldi. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve Erzurumlu İş Adamı Akşeker Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şeker’in de katıldığı yemekli toplantıda; iş adamları, başta Cazibe Merkezi programı olmak üzere il de karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. Ayrıca yapılabilecek yeni iş alanları üzerinde de duran iş adamları, mevcut sorunların giderilmesi için AK Parti İl Başkanı Öz’den destek isterken, Başkan Bulutlar’dan da ilçe sınırları içerisinde yatırım yapmak isteyen iş adamlarına yardımcı olmasını istediler.
Başkan Bayır: “El birliği ile yatırıma, istihdama ve kalkınmaya devam”
MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, üyelerin sorunları başta olmak üzere Erzurum’da ki iş adamlarının karşılaştıkları problemlerin çözümü konusunda ilgili bakanlıklar ve kurumlarla görüştüklerini bildirdi.
Başkan Bayır, “Bize iletilen bütün sorunların giderilmesi için gerek ilgili Bakanlıklar gerekse ilgili kurumların üst düzey yöneticileri ile görüşüp sorunlarımızı aktarıyoruz. Birçok konuda ki problemler, bakan, bakan yardımcısı ya da diğer üst düzey yöneticilerimizin daha yanından ayrılmadan çözüme kavuşturulduğunu ifade etti. Zaman zaman yaşadığımız bazı yerel bürokratik sorunların aşılması için azami gayret sarf ediyoruz. Bu konuda da görüştüğümüz ilgili yerel yöneticilerimiz sorunların çözümü noktasında sağ olsunlar gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. İş adamı, bürokrasisi, siyasetçisi ile inşallah el birliğiyle sorunları aşarak; başta Erzurum olmak üzere, Türkiye’mizin kalkınmasında elimizden geleni bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yapacağız. Yatırıma, istihdama ve kalkınmaya devam edeceğiz. ” diye konuştu.
Siyasi ve bürokratlardan ‘çözüm’ sözü
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise yatırım yapmak isteyen iş adamlarına her zaman kapılarının açık olduğunu belirtirken, İl Başkanı Mehmet Emin Öz’de yatırımcı iş adamlarının her zaman yanında olduklarını, sorunların aşılması noktasında ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını vurguladı.
Şeker’den yatırım sözü
Dost meclisi toplantısında Ali Şeker hayat hikayesinin yanı sıra ticaretteki tecrübesi ve başarısının sırlarını paylaştı.
Sıcak bir ortamda geçen toplantının ardından MÜSİAD Erzurum Başkanı Taner Bayır, Karayazı, Tekman ve Karaçoban’da 30’dan fazla Kur’an Kursu yaptıran ve değerlerimize ciddi katkı sağlayan hayırsever iş adamı Ali Şeker’e teşekkür ederek plaket verirken Şeker’den Erzurum’a da yatırım yapması konusunda söz aldı. Akşeker grubunun Erzurum’da yapacağı yatırımların siyaset ve bürokrasideki işlerin takibi için Erzurum MÜSİAD olarak her türlü desteği vermeyi taahhüt etti. Bayır, plaketi Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ve İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile birlikte takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim