• Erzurum18 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı20 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Faruk Kavurmacı iddianamesinde flaş gelişme
22 Mayıs 2017 Pazartesi 16:30

Ömer Faruk Kavurmacı iddianamesinde flaş gelişme

Kadir Tpobaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliyesine tepkiler sürerken iddianamesiyle ilgili de flaş bir gelişme yaşandı. Faruk Güllüoğlu ve TUSKON Başkanı Meral'ın da yer aldığı iddianame geri iade edildi.

Erzurum Seçimleri- İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ iş dünyası yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan ve aralarında Ömer Faruk Kavurmacı, Faruk Güllü gibi flaş isimlerin olduğu TUSKON iddianamesini eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle savcılığa iade etti. Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliye skandalında 'iddianemenin jet hızıyla sevki' de rol oynamıştı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün iş dünyası yapılanmasına ilişkin TUSKON üye ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan ve İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamenin üzerindeki inceleme işlemleri tamamlandı.

Mahkeme heyeti, iddianamede eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle savcılığa iadesine karar verdi. Heyet, iadesinde Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) uyarınca ''Kamu davasını açma görevine aykırılık'' ve ''Suçun sübutuna etki edeceği mutlak sayılan mevcut bir delil toplanmadan düzenlenmediği'' gerekçesiyle iddianamenin iade edilmesine hükmetti. Savcılık bu aşamada iadeye itirazda bulunacak ya da eksiklikleri tamamlayarak tekrar mahkemeye gönderecek.

ÖMER KAVURMACI'NIN TAHLİYE HİLESİ... 
Geri iade edilen iddianame Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliye dümeni açısından önemli. Başsavcılık 20 gün beklettiği iddianameyi tam da Ömer Faruk Kavurmacı'ya tahliye kararı verildiği gün yargılamanın yapılacağı Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndermişti. Bu sebeple savcılık tahliyeye itiraz edememişti. Geri iade edilen başsavcılığın tam gününe denk getirip ağır cezaya yolladığı iddianame. Ağır ceza incelemesinde dosyanın tamam bile olmadığı ortaya çıktı. Bu da Kadir Topbaş'ın damadının tahliyesinde nasıl büyük bir oyun çevrildiğinin göstergesi oldu.

 
ÖMER FARUK KAVURMACI NEREDE KAÇTI DENİYOR : Ömer Faruk Kavurmacı Pierre Cardin ve Aker eşarplarının sahibi zengin bir işadamı. Şirketlerine el konulan Ömer Faruk Kavurmacı, Kadir Topbaş ile karısı Özleyiş Topbaş'ın damadı. Ömer Faruk Kavurmacı'nın tahliye olduktan sonra yurt dışına kaçtığı iddia edildi. Bu iddia şu ana kadar Topbaş ailesi tarafından yalanlanmış da değil. 

 

KİM HAKKINDA NE KADAR İSTENİYOR? : FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, TUSKON Başkanı Rızanur Meral ve TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın firari şüpheli olarak yer aldığı iddianamede, ayrıca 30'u tutuklu 86 şüpheli bulunuyor.

İddianamede, firari şüpheliler FETÖ elebaşı Gülen, TUSKON Başkanı Meral ve TUSKON Genel Sekreteri Günay hakkında, üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor. Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de bulunduğu diğer 80 şüpheli hakkında ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Kadir Topbaş'ın eşi ve ailesinin serveti! Gelinleri bile zengin

 

Ömer Faruk Kavurmacı tahliye ifşası ortalık ayağa kalkacak!

Ömer Faruk Kavurmacı'nın hastalığı bakın ne çıktı?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim