• Erzurum8 °C
  • Erzincan12 °C
  • Ağrı10 °C
  • Ankara17 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
STK'lar ve aşiret liderleri referandumda 'Evet' diyor
21 Şubat 2017 Salı 15:44

STK'lar ve aşiret liderleri referandumda 'Evet' diyor

Şırnak’ın Uludere ilçesinde bir araya gelen köy muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve aşiret liderleri referandumda “evet” oyu kullanacaklarını açıkladı.

Erzurum Seçimleri-Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde köy muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve aşiret liderlerinin katılımıyla referandum toplantısı düzendi. Şenoba Belde Belediye Başkanı Sabri Babat tarafından düzenlenen toplantıya, Tatar Aşireti Lideri Arslan Tatar, Uzun Geçit Belde Belediyesi Başkanı Hacı Yıldırım, 36 köyün muhtarı ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Burada konuşan Tatar Aşireti Lideri Arslan Tatar, “Bugün Uludere ve Güneydoğu’dan bütün Türkiye’ye ve dünyaya mesajımızı verelim. Allah bu camiamızın birlik ve beraberliğini bozmasın. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın size selam ve saygıları vardır. Ben de onun hizmetkarı olarak gece, gündüz emrinize amadeyim” dedi. 

Şenoba Belediyesi Başkanı Sabri Baba, “Türkiye için, birlik ve beraberlik içerisinde önümüzdeki referandumda Sayın Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasında olacağız. Türkiye genelinde 80 milyon için, refah, huzur, barış ve istikrar için ne gerekiyorsa bu toplum eline taşın altına koyacak ve koymuştur” diye konuştu. 

 

 

Ortasu köyü muhtarı Suat Encü ise, “Başkanlık sisteminin mimarı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a selamlarımı sunuyorum. Öncelikle Roboski olayının 15 Temmuz darbesini yapan faillerin işi olduğunu düşünüyorum. Bu darbe olayına karşı, sayın cumhurbaşkanına karşı darbe yapan bu faillere karşı ‘evet’ diyorum. Roboski olayını işleyen bu karanlık odaklarına karşı ‘evet’ diyorum. Referandumda halk olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Barış istiyoruz, demokrasi istiyoruz. Bizim için en büyük istihdam demokrasidir, barış ve kardeşliktir” ifadelerinde bulundu.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim