• Erzurum15 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara25 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şu anda bir sorun var
26 Mart 2017 Pazar 19:45

Şu anda bir sorun var

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesinde, Uşak'ı ziyaret etti. Uşak'ta 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda miting yaptı.
Erzurum Seçimleri- BAŞBAKAN Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu salonlardan çıkmamakla eleştirdi, "Gel meydana kardeşim, meydana gel. Meydanda vatandaş" dedi. Ana muhalefet partisi genel başkanının ağır olması gerektiğini kaydeden Yıldırım, "Hayır, hayır diye bozuk plak diye yalan söyleyeceğine sen de evet de Kılıçdaroğlu, bu değişikliğe evet de. Sen de çalış, sen de milletin gözüne gir, sen de iktidar olursun" diye konuştu.
Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesinde, Uşak'ı ziyaret etti. Uşak'ta 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda miting yapan Başbakan Binali Yıldırım, 'Anadolu'nun yiğit evladı', 'Yolların kralı' sloganlarıyla karşılandı. 

Binali Yıldırım yaptığı konuşmada, sayılı günler kalan referandumun ülke ve demokrasi için önemli olduğunu belirterek, "Ya diyeceğiz ki 'bu sistem iyidir, bu 82 model araba, anayasa ikide bir yolda bırakan darbe üreten anayasa bize yeter' diyeceğiz veya diyeceğiz ki 'Türkiye gelecek hedeflerine büyük Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine bu anayasa ile gitmez değiştirelim' diyeceksiniz" dedi.

Türkiye'de hangi parti olursa olsun, tek başına iktidar olması gerektiğini vurgulayan Binali Yıldırım, "Her zaman tek başına hükümet çıksın. İşi şansa bırakmayalım. Bugün Ak Parti, yarın başkası da olabilir. Kim olursa olsun ama mutlaka tek başına güçlü iktidar olsun. Bu bölgede güçlü olunmazsa işimiz zor. Güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Bununu için bu değişikliği getirdik" dedi. 

"ŞEYTAN TAŞLADIK" 

Ak Parti'nin 14 yıllık iktidarında yaptığı hizmetleri sayan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğiyle ilgili de şunları söyledi:

"Biz de boş durmadık yollar yaptık okullar yaptık. Hastaneler yaptık. Tarıma sanayiye üretime her türlü desteği yaptık. Bunu yaparken şeytan taşladık. Darbecileri def ede ede buraya geldik. Cumhurbaşkanını seçeceğiz dedik. Olmaz dediler. Elektronik muhtıra verdiler. 367 icadını çıkardılar. Biz de olmaz mı diyorsunuz kardeşim dedik. Millete sorduk. Vatandaş dedi ki 'siz misiniz cumhurbaşkanını seçtirmeyen. Ben seçtireceğim' dedi ve Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtiniz. O da seçilmiş cumhurbaşkanı başımızda. Yaptığımız iş, seçtiğimiz cumhurbaşkanlığa uygun anayasa değişikliğini yapmak, Bundan başka bir şey değil."

İktidar olarak 17- 25 Aralık, Gezi olayları, 15 Temmuz darbe girişimini atlattıklarını anlatan Binali Yıldırım, "Bu millet büyük millet. Bu milletle kimse bilek güreşi yapamaz. PKK'sı da FETÖ'sü de DAEŞ'ı da alayı da gelse bu millet hepsinin hakkından gelir. Darbeciler püskürttük. İnlerine girdik, şimdi hepsi hesabını veriyor. Hesap vereceklere şehitlerin hesaplarını verecekler" dedi. 

"ENGELLİ KOŞU BİTİYOR, ENGELSİZ KOŞU BAŞLIYOR"

Binali Yıldırım, önlerine çıkarılan engellere, darbe girişimlerine karşın, hizmet üretip vatandaşın hayalini gerçekleştirdiklerini anlattı, "Yeni sistemde engel yok. Engelli koşu bitiyor, engelsiz koşu başlıyor. İşte fark bu. 50 yılından bu yana 67 yıl geçti. Üç dönem toplam 34 sene tek parti iktidar olmuş. 67 yılın yarısı boşa gitmiş. Yarısında Türkiye kazanmış. Kazandıklarımızı artık kaybetmeyelim, sürekli kazanalım" diye konuştu. 

"KILIÇDAROĞLU SEN DE ÇALIŞ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na eleştiren, anayasa değişikliği ile Türkiye'nin güçleneceği görüşünü savunan Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"'Hayır, hayır diye bozuk plak diye yalan söyleyeceğine sen de evet de Kılıçdaroğlu, bu değişikliğe evet de. Sen de çalış, sen de milletin gözüne gir, sen de iktidar olursun. Sen niye karşı çıkıyorsun. En başta ekonomi şaha kalkacak. Bir Türkiye'yi üç Türkiye yaptık. Şaka değil. Bu Erdoğan için değil her doğan için. Buna ihtiyacımız var. Terörle mücadele gücümüz artarsa, güçlü hükümet demek teröristin korkulu rüyası demek. İşte bakın kaçacak delik arıyorlar. Dün Siirt'teydim. Bitlis'teydim. Herkes 'kahrolsun PKK' diye bas bas bağırıyor. İki yıl önce bayraklarını insanlar, açığa çıkaramıyorlardı. Terör örgütü bütün bölgeyi sindirmişti. Vatandaşlarımızı doğuda da batıda da teröre karşı tek yürek olmuş, bir olmuş, beraber olmuş teröristler kaçacak delik arıyorlar. Nereye gidenlerse gitsinler peşlerindeyiz. Enselerindeyiz."

Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun gençlerin siyasete girmesine hayır dediğini ileri sürerek şunları söyledi:

"CHP bu anayasa değişikliğine hayır diyor. Değişikliğin ne getirip götürdüğünü bilmiyorlar. Yalan dolan aynen bozuk plak gibi döndür. Dönüyor dönüyor aynı şey. Bozuk saat bile günde iki kez doğru söyler. Bunlar bozuk saati bile aratmaya başladılar. Babaannemin dediği gibi bunlar üflüyor ha babam üflüyor. Bunlar hiç sorumluluk almadılar. Bizim karşılaştığımız sorunların onda birisini görselerdi kaçacak yer ararlardı. Sosyal sigortaları nasıl batırdığını sen biliyorsun değil mi? Millet unuttu sanıyor. Kalkmış salon salon geziyor. Salonlardan çıkmıyor. Gel meydana kardeşim. Meydana gel. Meydanda vatandaş. Her gün akla hayale gelmeyen iddialar. Maksat kafaları karıştırmak. Ana muhalefet partisinin genel başkanı biraz ağır olur, biraz ağır ol. SSK genel müdürlüğü yapmış, işte biliyoruz daha fazlasına gerek yok."

Binali Yıldırım, Türkiye uğraşan herkesin 'hayır'cı olduğunu ileri sürdüğü konuşmasında "Şimdi 'hayır' diyenlere bakalım. CHP hayır diyor, HDP o da hayır diyor. Terör örgütü PKK, FETÖ onlar da hayır diyor. Avrupa'nın bazı ülkeleri onlar da hayır diyor. Bunlar tesadüf mü ya?" dedi.

Bir de milliyetçilik adına hayır kervanına katılan 'maskeli milliyetçiler' olduğu görüşünü savunan Binali Yıldırım, "Siz nasıl milliyetçisiniz? Ülkücü kardeşim, PKK ile aynı safta duranlara gereken cevabı verecek inşallah. Milliyetçi, FETÖ'nün oyuncağı olur mu? Olmaz. Milliyetçi, Türkiye düşmanlarıyla iş tutar mı sanıyorsunuz" diye konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim