• Erzurum13 °C
  • Erzincan16 °C
  • Ağrı12 °C
  • Ankara17 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım: Dost bildiğimiz bazı ülkeler..
22 Mart 2017 Çarşamba 07:53

Yıldırım: Dost bildiğimiz bazı ülkeler..

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa'daki ülkelerin tutumuna da sert tepki göstererek, "Dost bildiğimiz bazı ülkeleri nasıl izah edeceğiz. Onlar da çok keskin bir şekilde hayır korosunun içine dahil oldular"dedi.

Erzurum Seçimleri- Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından WOW Otel'de düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kanaat önderleri buluşması toplantısına katıldı. Toplantıya Başbakan Yıldırım'ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci , Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin kanaat önderleri katıldı. Başbakan Binali Yıldırım terör sorununa değinerek,"Güneydoğu'da yıllardan beri devam eden bir problemimiz var. Terör belası. PKK var, DEAŞ var şimdi bir de FETÖ doğdu. Üç tane nur topu gibi terör örgütümüz var. Yanlış bir tabir oldu. Alçak terör örgütleri var. Üçüyle aynı anda mücadele veriyoruz. Üçünün de üstesinden geliyoruz. Millet arkamızda. Millet arkanızda olmazsa hiçbir şey yapamazsınız.

15 yıl içerisinde bölgeye 90 milyar yatırım yaptık

Geçtiğimiz 15 yıl içerisinde bölgeye 90 milyar yatırım yaptık. Neler çektim bir ben bilirim bir Allah bilir. Yüksekova Havaalanı yapılırken, 99 kere şantiye basıldı. Üç yılda bitecek inşaat 6 yılda bitti. Kim kaybetti vatandaş. Bu salonda bulunan herkes kimliğiyle gurur duysun. Kürtseniz Kürtlüğünüzle, gurur duyun. Hangi mezhep hangi meşreptenseniz gurur duyun. Ama en önemlisi ay yıldızlı bayrağımızla ve devletimizle Türkiye Cumhuriyetiyle gurur duyun. Bölge insanının, Kürtlerin, Türklerin, sorunu terör örgütü. Terör örgütünü aramızdan çıkarıp atacağız. Terörün T'sini kalmayan kadar vatandaşlarımız yurdun her köşesine rahatça seyahat edebilecek, iş kurabilecek bundan emin oluncaya kadar eli kanlı terör örgütüyle mücadelemiz devam edecek. Bu yola baş koyduk. Burada bugün birlik beraberlik mesajı veriyorsunuz. Hepimizin göz rengi aynı değil ama aynı olan bir şey varsa o da gözlerimizden düşen gözyaşlarının rengidir. Bir olmaktan beraber olmaktan geleceği birlikte yürümekten başka hiçbir seçeneğimiz yok. Terör örgütleri kol kola vermiş Türkiye'nin geleceğini inşa edecek bu önemli değişime bütün güçleriyle karşı çıkıyorlar. Terör örgütünü başındaki Evet çıkarsa biteriz diyor. Tespitleri doğru. İnşallah Evet çıkacak onlar da bitecek" dedi.

Avrupa'daki ülkelerin tutumuna sert tepki

Avrupa'daki ülkelerin tutumuna da sert tepki gösteren Yıldırım, "Dost bildiğimiz bazı ülkeleri nasıl izah edeceğiz. Onlar da çok keskin bir şekilde hayır korosunun içine dahil oldular. Bunlar aslında anlaşılmayacak bir şey yok. Güçlü bir Türkiye bölgesinde istikrarı sağlamış, sadece kendisine değil komşularının da geleceğini bel bağladığı bir Türkiye bunları rahatsız ediyor. Irak'ta iç savaşta ve Suriye'de gördük. Türkiye buralarda nasıl bir teminat olduğunu gördük. Bu ülkelerin elindeki en son araç terör örgütleri marifetiyle Türkiye'nin meşgul edilmesi, gücünün enerjisinin azaltılması, projesi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle son buluyor. Onun için taraf oluyorlar. Türkiye'nin kendi meselesine seçmeninin karar vereceği bir konuya taraf oluyorlar. Bunu Hollanda'da Almanya'da İsviçre'de, Avusturya'da yaşadık. Bizim vatandaşımız ariftir basiretlidir. En iyi şekilde not ediyor günü geldiğinde karşılığın mutlaka verecektir. 16 Nisan'da bu ülkelere en iyi şekilde cevap verecektir. Bu milletin kabul etmeyeceği tek şey dayatmadır. Hiçbir ülke Türkiye'ye dayatma yapamaz. Yaptığı zaman cevabını en ağır şekilde alır. Bu millet onuruna ve istiklaline çok düşkün millettir. Tarihte esaret altına girmeye tek millet bu millettir. Dolayısıyla İnşallah bu günlerde geçecek. Türkiye artık kısır tartışmaların zaman kayıplarının ötesine geçecek sürekli iktidarla büyümesini çok daha güçlü şekilde gerçekleştirecek. Yeni iş alanları yeni yatırımlar, birçok yeni projeyle bölgesel kalkınma farklarını da tamamen ortadan kaldıracak" dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim