• Erzurum26 °C
  • Erzincan30 °C
  • Ağrı27 °C
  • Ankara26 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım: 'Evet' çıkacak ve biteceksiniz
05 Mart 2017 Pazar 15:08

Yıldırım: 'Evet' çıkacak ve biteceksiniz

Başbakan Binali Yıldırım Bingöl mitinginde konuştu.

Erzurum Seçimleri- Başbakan Binali Yıldırım Bingöl mitinginde konuştu. Yıldırım, referandum sonrası terör örgütlerinin son bulacağı sinyallerini vererek, "Artık can çekişiyorlar. 16 Nisan'dan sonra bu örgüt bitecek. Bu milletin düşmanı katiller Kandil'deki sözde ağababaları 'Sandıktan evet çıkarsa biz biteceğiz' diyorlar. Biteceksiniz, korkunun ecele faydası yok. Sandıktan evet de çıkacak, FETÖ de PKK da, DEAŞ da bitecek" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Bingöl'de 15 Temmuz Demokrasi̇ Meydanı'ndaki mitingte konuştu. Yıldırım, kardeşlik mesajlarına vurgu yaparak, "Türk de bizim, Zaza da bizim, Kürt de bizim, Laz da bizim. Zazaca da bizim, Türkçe de bizim, Kürtçe de bizim, Lazca da bizim. Biz birlikte Türkiye'yiz. Ne kadar etnik grubumuz varsa başımızın tacıdır" dedi. 

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları şöyle: 

Bu ülkede darbeler dönemi bitmiştir. Bu ülke kolay kurulmadı. İstiklal Savaşı'nda Türkü, Kürtü, Zazası, Çerkezleri, Arapları, Romanları bir oldu, beraber oldu, omuz omuza verdi, zaferi kazandı, Cumhuriyeti birlikte kurduk. Askeri kılığına girmiş 3-5 haine bu vatanı teslim edecek göz var mı bizde? 1000 yıldır bu topraklardayız, daha nice nice yıllar bu topraklarda yaşayacağız. 

KÜRTLER BAŞIMIZIN TACI

Kardeşlikle bugünlere geldik, kenetlendik, zorlukları birlikte aştık, sevinçleri birlikte paylaştık. Herkes özgürlük içinde, kendi geleneklerini yaşayacak, dilini konuşacak, ibadetini de yapacak. AK Parti olarak 14 yıldır, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bunun mücadelesini veriyoruz. Ret politikalarını, inkar politikalarını elimizin tersiyle ittik. Demokrasimizi geliştirdik, yasakları tek tek kaldırdık. Bu güzel ülkenin bütün vatandaşlarını birinci sınıf vatandaş kabul ettik. Teröre karşı amansız mücadele verdik. Türk-Kürt arasında girmeye çalışan alçak PKK terör örgütüne karşı mücadelemizi sürdürdük, sürdürmeye devam ediyoruz. Türk de bizim, Zaza da bizim, Kürt de bizim, Laz da bizim. Zazaca da bizim, Türkçe de bizim, Kürtçe de bizim, Lazca da bizim. Biz birlikte Türkiye'yiz. Ne kadar etnik grubumuz varsa başımızın tacıdır. Bu topraklarda kardeşlikle bu günlere geldik. Bundan böyle kimseye, kimse üzerinde üstünlük taslamayacak, kibir gurur üzerinde olmayacak. Herkes barış ve özgürlük içerisinde yaşayacak.

Gün ayık olma günüdür. Cezayir'i zamanında ikiye böldüler. Müslüman Cezayir arasında fitneyi soktular. Bizleri de aynı tuzağa çekmeye çalışıyorlar. Tuzakları fark edelim. Hükümetimiz bu memlekette yatırım yaparken, şantiyeyi basıp iş makinelerini yakanlar en çok zararı size veriyorlar. Havalimanını Bingöl'e yaparken neler çektim neler. AK Parti hükümeti olarak annelerin yürek acısını dindirmeye çalışıyoruz. Terörün can evinden vurduğu annelerimizin acısı dinsin istiyoruz.

SANDIKTAN 'EVET' ÇIKACAK TERÖR BİTECEK

Cazibe merkeziler programı ile birçok teşvik uyguladık. Bingöl'e iki büyük fabrika kuruluyor. Bingöl'e bir ilaç fabrikası kurulacak. Gençlere yeni iş imkanları kazandırılacak. Devleti kaybetmenin ne demek olduğunu Suriye'de görüyoruz.

Tünelin ucunda ışık göründü, teröre büyük darbe vuruldu. Artık can çekişiyorlar. 16 Nisan'dan sonra bu örgüt bitecek. Bu milletin düşmanı katiller Kandil'deki sözde ağababaları 'Sandıktan evet çıkarsa biz biteceğiz' diyorlar. Biteceksiniz, korkunun ecele faydası yok. Sandıktan evet de çıkacak, FETÖ de PKK da, DEAŞ da bitecek. 

Cumhurbaşkanılığı sistemi ile işler daha hızlı ilerleyecek. Türkyie bu sistemle 2023 hedeflerine ulacak. Muhalefet diyor ki tek adam rejimi kurulacak. Bu kocaman bir yalan. Siz 5 yıl için seçeceksiniz. Beğenmezseniz seçmezsiniz. Külliyen yalan bu. 'Bu sistem Erdoğan için geliyor' diyorlar, bu sistem Erdoğan için değil, her doğan içindir. ABD'de de buna benzer bir sistem var. ABD'de tek adam işbaşında orada diktatörlük mü var? 

BUNLAR AHBAP ÇAVUŞ

Cumhuriyet kurulalı 94 yıl geçti. 4 senede bir seçim olsa, bugün 24'üncü hükümet kurulacaktı. Ama şimdi 65'inci hükümetteyiz. Zayıf hükümetler yüzünden, darbeler yüzünden hükümetler süresini tamamlayamamış. Bu şekilde hizmetler hep geri gitmiş. Enerjimiz, kaynaklarımız heba olup gidiyor.

Gezi olayları, yargı darbesi, 15 Temmuz derken, ülke vakit kaybediyor. 16 Nisan'da öyle bir gür sesle evet diyeceğiz ki Türkiye'de artık sorun çıkaran bütün kesimler cevabını alacak.

16 Nisan'a bir de HDP karşı çıkıyor. Bunlar ahbap çavuş. Kara tren solcusu bunlar. Her yeniliğe karşı bunlar. CHP, HDP ne zaman bu ülkenin hayrına bir iş yaptılar? Ne zaman ülke hayrına olan bir işe evet dediler? Millet 16 Nisan'da bunlara öyle bir ders verecek ki... Bu anayasa değişikliğine FETÖ de, PKK da DEAŞ da karşı. Şimdi bazı ülkeler de karşı çıkmaya başladılar.

Ama Türkiye'nin bu kutlu yürüyüşünü durduramayacaklar. İstikrar, huzur kalıcı hale gelecek, ekonomimiz uçacak. Terörle mücadelemiz güçlenecek. Demokrasimizin standardı yükselecek. Uzlaşma kültürü yayılacak. Ayrı gayrı olmayacak. Hepimiz kardeş olacağız. Hükümetler hızlı karar alacak. Reformlar çok daha hızlı yapılacak.

BİNGÖL'E 11 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK

Bingöl'e tam 10 milyar liralık yatırım yaptık.Bingöl'deki mevcut okulları yeniledik. Ücretsiz ders kitabı dağıtıyoruz.Bingöl'deki öğrencilerimize 61 milyon eğitim yardımı yaptık.Bingöl Üniversitesi'ni kurduk. 22 fakülte ve yüksekokuluyla birlikte bölgenin parlayan yıldızı oldu.  Bu yıl merkezde 924 öğrenci kapasiteli yeni bir yurt açıyoruz. Bingöl'ün merkezden ilçelerine kadar her bir köşesini sağlık tesisleriyle donattık. Bingöl için 890 milyon liralık sosyal destek verdik.Bingöl'de  5 bin 544 konut inşa ettik, yeni mahalleler kurduk.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim