• Erzurum20 °C
  • Erzincan24 °C
  • Ağrı22 °C
  • Ankara19 °C
  • İstanbul20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım'dan ilginç benzetme! 82 model Kılıçdaroğlu
30 Mart 2017 Perşembe 15:02

Yıldırım'dan ilginç benzetme! 82 model Kılıçdaroğlu

Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa konusunda Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle çeliştiğini söyleyerek " Kılıçdaroğlu 82 model diyoruz, alınıyor ama öyle bir adım ileri gitmedi" dedi.

Erzurum Seçimleri- Başbakan Binali Yıldırım Edirne'de halka hitap etti. Yıldırım, CHP'nin başından beri kendi ile çeliştiğini söyledi.

Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için ilginç bir benzetmede bulundu. Kılıçdaroğlu için''82 model'' ifadesini kullanan Yıldırım, şu açıklamalarda bulundu:

82 MODELSİN DEYİNCE KIZIYOR

Kılıçdaroğlu 1982 Anayasası'na hayır oyu verdiğini söylüyor. Şimdi değiştirelim diyoruz hayır diyor. Kendi kendi ile çelişiyor. Kılıçdaroğlu 82 model diyoruz, alınıyor, ama öyle, bir adım ileri gitmedi. CHP seçilme yaşını 21'e düşüreceğiz diye vaat ediyor. Biz 18'e düşürelim diyoruz, buna da karşı çıkıyorlar.

TEKRAR EDİYORUM: BU BİR HÜKÜMET DEĞİŞİMİ

Tekrar ediyorum. Bu bir hükümet sistemi değişimidir. 90'lı yıllara, 80'li, 70'li yıllara gidelim, neler yaşadı bu ülke. Darbeleri, krizleri yaşadı bu ülke. 11 sene o krizin borçlarını ödedik. Bu borçları ödemeseydik ne olacaktı daha çok hizmet, daha çok yol, daha çok hastane, kalkınmış Türkiye olacaktı. Getirdiğimiz bu 18 maddelik değişimle Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olarak değiştiriyoruz.

BU İKİ BAŞLILIK ZAMAN KAYBETTİRİYOR

Bu sistem zaman zaman problem üretiyor. Geçmişte yaşananlara bakalım, Ahmet Necdet Sezer'in anayasa kitapçığını fırlatmasının ardından millet milyarca lira kaybetti. Getirdiğimiz bu 18 maddelik değişimle biz hükümet sistemini Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olarak değiştiriyoruz. Mevcut sistemde Başbakan da Cumhurbaşkanı da güçlü. Burada bir ikibaşlılık var, bu sa sorun oluyor. Bu iki başlılık bize zaman kaybettiriyor.

PATRON MİLLET OLACAK

Bu değişiklikle artık yapılan şey şu, bu değişikli 2019 seçimlerinde yürürlüğe girince artık sandıktan mutlaka hükümet çıkacak, tek başına iktidar çıkacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde işin patronu millet olacak.

YAZIK GÜNAH YERİMİZDE SAYIYORUZ

Bir ülkede eğer güçlü yönetim varsa istikrar varsa güvenlik de olur ekonomi de büyür. Bizde maalesef tek başına iktidarların kazanımlarını koalisyonlarda kaybediyoruz. Yerinde sayıyoruz, yazık günah. Türkiye'yi daha istikrarlı daha çok yatırım yapılabilir konuma yükseltmek istiyorsak bu değişikliği mutlaka yapmalıyız.

"EVET ÇIKMASIN DA TÜRKİYE BATSIN" DİYORLAR

Edirne'yi hızlı trenle Ankara'ya bağlıyoruz. İstanbul'un babasıdır Edirne. Edirne'ye Enver gireceğine Bulgar girsin dediler o dönemde. Şimdi onların bazı uzantıları sandıktan evet çıkmasında ne olursa olsun Türkiye batsın diyorlar.

 

 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim