• Erzurum7 °C
  • Erzincan10 °C
  • Ağrı9 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na davetine yanıt
25 Mart 2017 Cumartesi 14:56

Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na davetine yanıt

Başbakan Binali Yıldırım referandum kampanyası kapsamında Bitlis mitinginde konuştu, hedefinde Kılıçdaroğlu vardı.

Erzurum Seçimleri- Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun televizyonda tartışma davetine "Açıp şu anayasa değişikliğini bile okumamışsın, neyi getirdiğini bile bilmiyorsun. Onu bir tarafa bırakıp tartışalım diyorsun. Ömrünüz konuşarak, tartışarak geçti. Bizim tartışacak vaktimiz yok. Millet hizmet bekliyor" diye yanıt verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, referandum kampanyası kapsamında Bitlis mitinginde halka hitap etti. İşte Yıldırımın'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

HİZMET ÜRETİYORUZ AMA BİR YANDAN DA ŞEYTAN TAŞLIYORUZ

Türkiye'de bu değişiklik yapıldıktan sonra her zaman güçlü hükümetler dönemi başlıyor. Manşetle ile hükümetler kuruldu, hükümetler devrildi. Yargı darbesi yapılmaya kalkıldı. 14 yıldır projeler üretiyoruz. Bir yandan da hizmet üretiyoruz ama bir yandan da şeytan taşlıyoruz.

SEÇİM OLAN YERDE TEK ADAM OLUR MU?

Tek adam görmek istiyorsan aynaya bak aynaya. Seçim olan yerden tek adam olur mu? Milletin olduğu yerde tek adam olur mu?

Ekonomi şaha kalkacak, herkesin bir sorunu bir olacak. Bütün vatandaşlar Arap demeden Kürt demeden başımızın tacı olacak.

HDP SİZE İHANET ETTİ

HDP 7 Haziran'dan sonra terör örgütüne teslim oldu, size ihanet etti. Sırtlarını terör örgütüne dayadılar. Çukur kazdılar, kentleri tarumar ettiler. Türkiye düşmanlarının taşeronluğunu yapan PKK ve FETÖ de artık başımızın belası olmayacak.

BİZİM TARTIŞACAK VAKTİMİZ YOK, MİLLET HİZMET BEKLİYOR

Kılıçdaroğlu çıkmış bu anayasa değişikliğinde ne yoksa ondan bahsediyor. 'Yalan diyorsun' deyince de 'Televizyonlara çıkıp, tartışalım' diyor. Neyi tartışacağız kardeşim, neyi? Açıp şu anayasa değişikliğini bile okumamışsın, neyi getirdiğini bile bilmiyorsun. Onu bir tarafa bırakıp tartışalım diyorsun. Ömrünüz konuşarak, tartışarak geçti. Bizim tartışacak vaktimiz yok. Millet hizmet bekliyor, millet iş bekliyor, millet ülkenin koşar adımlarla gitmesini bekliyor.

ONLAR KÜRSÜYÜ İŞGAL ETMEKLE İNSANLARI YUMRUKLAMAKLA MEŞGULDÜ

CHP, HDP cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili hiçbir şey konuşmuyorlar. İşleri güçleri yalan dolan. Mecliste bu değişiklikler görüşürken CHP, HDP neredeydi? Onlar kürsü işgal etmekle, insanları yumruklamakla meşguldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim