• Erzurum19 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı20 °C
  • Ankara20 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah Gül'le ilgili çok konuşulacak Erdoğan iddiası!
13 Aralık 2018 Perşembe 17:46

Abdullah Gül'le ilgili çok konuşulacak Erdoğan iddiası!

Star Gazetesi Yahya Bostan, Abdullah Gül ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşmesiyle ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Bostan, "Gül, AK Parti’nin yerel seçimlerde kaybetmesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zayıflamasını istiyor.

Erzurum Seçimleri - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşmesine ilişkin iddialar ortaya atılmış ve tartışma konusu olmuştu.

Abdullah Gül’ün ofisinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ziyaretleriyle ilgili yapılan açıklamada, "Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde günlük parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır" denilmişti.

Star gazetesi yazarı Yahya Bostan, Gül-Kılıçdaroğlu görüşmesinde konuşulanlara ilişkin iddiaları kaleme aldı.

BİRLİKTE HAREKET EDİN TAVSİYESİ: Yahya Bostan “Gül’den Kılıçdaroğlu’na ittifak tavsiyeleri” başlıklı yazısında, gündeme bomba gibi düşen görüşmede Gül'ün Kılıçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu'na ''24 Haziran'da yapılan hataya düşmeyin, belediye seçimlerinde birlikte hareket edin'' tavsiyesinde bulunduğunu, ve Akşener'le birlikte hareket etmeleri ve ittifak yapmaları için telkinde bulunduğunu açıkladı.

 

HDP'YLE AYNI KAREDE GÖRÜNMEYİN AMA...Bostan, Gül'ün, Ankara adaylığı için uzun zamandır konuşulan Mansur Yavaş için de ''ortak adayınız olabilir’ diyerek bir HDP ilgili de tavsiyede bulunduğunu ve ‘aynı karede görünmeyin ama söylem düzeyinde taban desteğini alın’ dediğini aktardı.

GÜL ERDOĞAN'I ZAYIFLATMAK İSTİYOR: Bostan yazısını şöyle sonlandırdı: ''Gül Brüksel’de de bazı görüşmeler yaptı. AK Parti’nin yerel seçimlerde kaybetmesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zayıflamasını istiyor. Alternatif olarak Türkiye’nin kendisine ihtiyaç duyacağını umuyor. Bu yüzden sık sık muhalefetle görüşüp onlara akıl veriyor. Gül muhalefetin üst aklı gibi davranıyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim