• Erzurum8 °C
  • Erzincan12 °C
  • Ağrı10 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Özdağ'dan MHP'li Ergün'e çağrı
18 Şubat 2017 Cumartesi 17:42

AK Parti Özdağ'dan MHP'li Ergün'e çağrı

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e çağrı yaparak "Sayın Ergün oyunun rengini açıklamalıdır" diyen AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Ergün'ün verdiği "Duruşumuz net" cevabını yeterli ve net bir cevap olarak bulmadı.
Erzurum Seçimleri-  Özdağ, "Sayın Cengiz Ergün 'Duruşumuz net, Sayın Devlet Bahçeli'nin çizgisi çizgimizdir' demiş ama hangi duruşu net. Sayın Bahçeli'nin çizgisi hangi konuda çizginizdir? Evet demek çok mu zor geliyor? Bu nedenle sadece sarf ettiği sözler yeterli değildir. Oyunun rengini net olarak açıklamalı ve 'evet' diyorsa da 'evet kampanyası'na bir fiil destek vermelidir" diye konuştu.
Geçtiğimiz günlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e 'Referandumda evet diyecek misiniz' sorusunu soran ve çağrıda bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Ergün'ün çağrıyla ilgili verdiği cevabı yeterli ve net bulmadı. 


Basın mensuplarına Ergün'ün 'Devlet Bahçeli'nin çizgisi çizgimizdir' dediğini kaydeden Özdağ, "Hangi konuda çizgisi? Mesela terörle mücadelede mi çizgisi çizgisidir. Yoksa anayasa değişiklik oylamasında verdiği destekteki çizgisi çizgisidir? Sayın Devlet Bahçeli'nin memleket meselelerinde birçok konuda görüşleri var. Şimdi esas konumuz 18 maddelik anayasa değişikliğinin oylanacağı referandum. Bu nedenle Sayın Cengiz Ergün, konuyu 'Çizgisi çizgimizdir? diyerek kestirip atmayacak. Bu sözünün devamında 'Bu Anayasa değişikliği doğrudur. 18 Maddeye de 'Evet' diyorum. Hatta 'Evet' demekle yetinmiyorum. Kampanyaya iştirak edeceğim. Ben kendi imkanlarım, gücümle bütün ilçeleri dolaşacağım. Referandumda anayasa değişikliğinin 'Evet' ile çıkması için gayret sarf edeceğim' demesi lazım. Sayın Cengiz Ergün'e 'Evet' demek çok mu zor geliyor. 'Kim nasıl anlarsa anlasın, nereden bakarlarsa baksınlar' gibi cümleler doğru değil. Biz kendisinden 'evet' demesini ve 'evet kampanyası'na destek vermesini bekliyoruz" diye konuştu.


"CENGİZ ERGÜN NET KONUŞMUYOR"


Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün 'evet' demesi ve kampanyaya destek vermesi halinde yerel veya ulusal bir televizyon kanallarına çıkmasında da desteğini sunacağını ifade eden Özdağ, "Kelimelere, cümlelere takla attırmaya gerek yok. Kendisi çıkacak ve net olarak düşüncelerini söyleyecek. Sayın Cengiz Ergün yıllar önce evlenirken de böyle mi ifade etti. 'Evlilik çizgimiz çizgimizdir', 'Evliliğin kuralları kuralımızdır' gibi cevaplar mı verdi? Tüm bunları kamuoyu görüyor ve takip ediyor. Gerek 2009 gerekse 2014'te kendisine oy veren Manisalılar tüm bunları görüyor. Milliyetçi Hareket Partisinin genel merkezi, İl ve ilçe başkanları, teşkilat mensupları görüyor. Mutlaka bununla ilgili bir değerlendirme yapılacaktır diye düşünüyorum" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim