• Erzurum15 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara25 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aziziye ismi değişecek
06 Haziran 2017 Salı 13:09

Aziziye ismi değişecek

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum'un en güzel yaşam merkezlerinden birisi olduğunu söyledi, termal turizm yatırımı yapacak müteşebbisleri ilçeye davet etti.

Erzurum Seçimleri- Erzurum'da yayın yapan Radyo Ritm'de, Gazeteci Orhan Bozkurt ve Mesut Gülrek'in sunduğu, gazeteci Mehmet Şener'in de yorumlarıyla renk kattığı "Erzurum Ajans" programına konuk olan Başkan Orhan, yaptığı çalışmaları ve hedeflediği projeleri dinleyicilerle paylaştı. Aziziye'nin her geçen gün gelişip büyüdüğünü ifade eden Başkan Orhan, ilçenin bir çekim merkezi haline geldiğini ve cazibesinin arttığını ifade ederek, inşaat ruhsatı sayısında patlama olduğunu kaydetti.

AZİZİYE'YE CİDDİ TALEP VAR

İlçedeki nüfus artışıyla ilgili soruları da cevaplandıran ve "Erzurum'un nüfusu düşerken, Aziziye'nin nüfusundaki artışı neye bağlıyorsunuz" şeklindeki bir soru üzerine Başkan Orhan, "2016 rakamlarına göre ilçemizde 4 bin 500 civarında bir nüfus artışı sözkonusu. Bu durum iskan artışıyla doğru orantılı. Konutlaşmaya yönelik ilçemizde ciddi bir talep var. Artık inşaat yapacakların birinci tercihleri özellikle Dadaşkent oluyor. İnsanımız da ferah bir yaşam alanı olması nedeniyle burayı tercih ediyor. Ciddi konut artışı olduğu gibi, satışta da sorun yaşamayan yatırımcı ilçemize yöneliyor." dedi.

BÜYÜKŞEHİR İLE UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde, koordineli bir şekilde çalıştıklarının altını çizen Başkan Orhan, Mehmet Sekmen'in ilçede yapılan hizmetlere önemli desteğinin ve katkısının olduğunu kaydetti.

Termalspor'un sportif başarısı hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Orhan, Erzurum'u başarılı bir şekilde temsil eden Termalspor'un, hentbol dalında Aziziye'yi ulusal vizyona taşıdığını ve termal turizm açısından da ciddi bir reklam kaynağı olduğunu vurguladı.

YATIRIMCILARA TERMAL DAVETİ

İlçenin turizm değerleri ve termal yatırım olanakları hakkında da bilgi aktaran Başkan Orhan, belediye iştiraklerinden Ilıca Termal Tesisleri'nin ilçenin gözbebeği konumunda olduğuna vurgu yaparak, 120 yatak kapasiteli otelin aşırı talepten dolayı zaman zaman yetersiz kaldığını belirtti. Girişimcileri termal yatırım için ilçeye davet eden Başkan Orhan, "İlçemize gelecek her turizm yatırımcısına arsayı ücretsiz tahsis ettiğimiz gibi, termal sudan da 10 yıl kira almıyoruz. Ayrıca belediye olarak her türlü desteği sunmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

SEÇİME KADAR AZİZİYE İSMİ DEĞİŞECEK

Doksanlı yıllarda alt belediye olarak kurulduğunda Dadaşkent adını alan ancak daha sonra adı değiştirilerek Aziziye İlçesi olan Dadaşkent yeniden isim değiştiriyor. Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, söz konusu değişikliği sağlayacak yasa önerisinin Meclis'te olduğunu söyledi. Orhan, yeni ismin ne olacağı konusunda, geniş çaplı bir anket çalışması yaptıklarını belirti. 

Başkan Muhammet Cevdet Orhan, " İki isim öne çıkmış durumda. Buna göre, Ilıca halkı Ilıca ilçesi olmasını isterken, Dadaşkent'te yaşayan vatandaşlarımız da Dadaşkent adında ısrar ediyor. 

Anket çalışmamız tamamlandıktan sonra çıkacak sonuca göre bir ismi Ankara'ya bildireceğiz. 

Halkın tercihine saygı duymakla beraber benim kişisel tercihim ise, Ilıca adından yanadır. 

Esasında Aziziye adı da son derece değerlidir. Fakat malum FETÖ çetesi bu ad üzerinden de kargaşa ve fesat çıkarmaya kalktığı için böyle bir değişlikliği gündeme  getirdik " dedi.

"Erzurumajans"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim