• Erzurum20 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara20 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Orhan, sıkılmadık el bırakmadı
11 Nisan 2017 Salı 14:26

Başkan Orhan, sıkılmadık el bırakmadı

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Dadaşkent ve Ilıca’nın yanısıra 69 mahalle statüsünde köyü bulunan ilçeyi adeta karış karış gezerek, yeni anayasanın önemini anlattı

Erzurum Seçimleri-  Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, halk oylaması çalışmaları sürecinde ilçesini adeta karış karış gezerek, vatandaşlara yeni sistemin önemini anlattı. Dadaşkent ve Ilıca’nın yanısıra 69 mahalle statüsünde köyü bulunan Aziziye’de Başkan Orhan, köylerin tamamını gezerken, ilçe merkezinde de esnaf ziyaretleri, kahvehane toplantıları ve ev buluşmaları gerçekleştirdi. 
AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Gürbüz Keleş, ilçe teşkilatı ve belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği Başkan Orhan, “Ulaşılmadık vatandaş, sıkılmadık el bırakmayacağız.” sloganıyla yaklaşık bir aydır gece gündüz demeden halk oylaması çalışması yaptı. Bin 702 kilometre kare alana sahip Aziziye’nin tamamını, mahalle mahalle, köy köy gezen Başkan Orhan, 16 Nisan’ın Türkiye için dönüm noktası olduğunu, yeni anayasayla artık huzur, güven ve istikrar ortamının kalıcı olacağını vatandaşa aktardı.
İlçe teşkilatıyla birlikte gittiği mahalle ve köylerde vatandaşların yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılandıklarını ifade eden Başkan Orhan, inşallah 16 Nisan’da Erzurum’un ve Aziziye’nin tarihi bir rekorla sandıklara evet damgasını vuracağına yürekten inandığını kaydetti.
Başkan Orhan, yaklaşık bir aylık süreçte yaptığı ziyaretlerde gözlemlerini paylaşırken, “Hemşehrilerimiz, tek millet, tek devlet, tek bayrak ve tek vatan için ‘evet’ kararında birleşirken, milletimizi yok sayıp, millet iradesine saygı duymayanlara da tarihi bir ders vereceklerdir.” ifadelerini kullandı.
Başkan Orhan, 12 Nisan Çarşamba günü saat: 13:30’da Dadaşlarla buluşacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mitingi için tüm vatandaşları İstasyon Meydanı’na davet etti.
Başkan Çiftçi: Halk Oylamasi Bir Parti Seçimi Değildir
16 Nisan halk oylaması hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bu kez işçilerle bir araya gelerek anayasa değişikliği hakkında bilgiler verdi.
Halk oylamasının önemini herkesimden insanlara anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy'la birlikte Gürbağ ve Doğa beton çalışanlarıyla buluştu.
Halk oylamasının bir parti seçimi olmadığını buluşmasında dile getiren Başkan Çiftçi: "16 Nisan'da yapılacak halk oylamasının partiyle, belediyecilikle alakası yok. Her vatandaşı ilgilendiren bir anayasal düzenleme oylamasıdır" dedi.
Güçlü bir demokrasi için anayasa değişikliğinin yapılması gerektiğinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: "Eğer güzel bir ülke istiyorsak, yönetimlerimize müdahale edilmemesini istiyorsak, demokrasimizin güçlenmesini ve istikrarı istiyorsak evet diyerek yönümüzü belirleyeceğiz. 94 yıllık geçmişimize baktığımızda hükümetlerimizim ömrü yaklaşık bir buçuk yıl olmuş. 10 yılda bir milletin iradesi olan meclise darbeler yapılmış. Yeni sistemde 5 yıllık seçim geliyor. Halk Cumhurbaşkanını seçecek. Halk seçimle yol, hastane, eğitim, altyapı, üstyapı gibi ne hizmetler istiyorsa Cumhurbaşkanı ve ekibi yapsın diyecek. Milletvekilini de seçerek işçinin, çiftçinin, esnafın, memurun hakkını ve milletin ne ihtiyacı varsa onun için kanun yapsın diyecek" diye konuştu.
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy ise Türkiye'nin güçlenmesini istemeyenlerin iş birliği içerisinde olduğuna dikkat çekerek, güçlü Türkiye için halk oylamasının önemli olduğunu belirttiler.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, halk oylaması çalışmaları kapsamında Seydişehir’i ziyaret etti. Esnaf ziyaretlerinde bulunan...
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, halk oylaması çalışmaları kapsamında Seydişehir’i ziyaret etti.
Esnaf ziyaretlerinde bulunan Altay, 16 Nisan'da ülkenin önünde aydınlık bir kapı açılacağını söyledi.
Güçlü bir ülke, güçlü bir demokrasi, güçlü bir meclis için 'evet' oylarıyla destek verilmesini isteyen Altay şunları söyledi:
"Bu sistemde engelli koşu yok, sürekli koşu, büyüme, refah var. Daha az bürokrasi var, Bu sistemde beraberlik var, birlik var. Birlikte zenginiz, ötekileştirme yok. Yüzde 50'den fazla oy alabilen cumhurbaşkanı adayı, yine milletin seçtiği milletvekilleri ile birlikte ülkeyi yönetecek. Onun için burada ayrılık olmaz, ötekileştirme olmaz."
Altay, vatandaşları 14 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek olan Konya mitingine davet etti.
Ziyaretlerde, AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Konurer, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün'de bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim