• Erzurum-5 °C
  • Erzincan2 °C
  • Ağrı-3 °C
  • Ankara5 °C
  • İstanbul12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Binali Yıldırım: Yerelde beka konuşulmasına gönlüm razı değil
12 Mart 2019 Salı 11:15

Binali Yıldırım: Yerelde beka konuşulmasına gönlüm razı değil

31 Mart seçim sürecinin en çok tartışılan konularından biri olan 'beka' söylemine ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım "Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul'u ve İstanbullular

Erzurum Seçimleri/ 31 Mart seçim sürecinin en çok tartışılan konularından biri olan 'beka' söylemine ilişkin AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım "Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul'u ve İstanbulluların sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil" açıklamasında bulundu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk'e konuştu.

"SEÇİMİ YERELDEN GENELE ÇEKİYOR"

"Başından beri ittifaklar arası tartışmalar, seçimi yerelden genele çekiyor. Bunu doğru bulmuyorum. Bu yüzden ısrarla İstanbul'da yerelde kalmaya özen gösteriyorum" diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"Biz devlet başkanı seçmiyoruz, şehri yönetecek kişiyi seçiyoruz. İstanbul'da genel siyasetin, kutuplaşma siyasetinin gölgesinde kalırsak yazık olur, İstanbul adına üzülürüm. Böyle olmaması için de azami gayret gösteriyorum. Beka dediğimiz şey bayrak, toprak, millet, devlettir. Bu kavramlar, üzerinde tartışma yapılacak şeyler değil. İttifakların oluşma şekli bu tartışmayı gündeme getiriyor. Terörle yan yana gözüken bir partinin, bir ittifakla işbirliği yapması ister istemez bu tartışmayı gündemde tutuyor. Bu beka tartışmasının yerelde gündemde olmaması lazım. İstanbul'u ve İstanbulluların sorunlarını tartışmamız gerekir. Benim gönlüm razı değil buna."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim