• Erzurum25 °C
  • Erzincan30 °C
  • Ağrı30 °C
  • Ankara32 °C
  • İstanbul30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet Bahçeli'nin bu lafı gündem oldu : Garip ne yapsın...
30 Mart 2017 Perşembe 15:08

Devlet Bahçeli'nin bu lafı gündem oldu : Garip ne yapsın...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "referandum sürecinde evet için MHP'nin sahada yeterince güçlü bir çalışma yapmadığı" yönündeki eleştirileri yanıtladı.

Erzurum Seçimleri- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,"referandum sürecinde evet için MHP'nin sahada yeterince güçlü bir çalışma yapmadığı" yönündeki eleştirileri yanıtladı.

Bahçeli, MHP'nin imkanlarının kısıtlı olduğunu ama buna rağmen referandum çalışmaları için büyük bir mücadele verdiğini anlattı ve şöyle dedi: "Garibin yaptığı, ancak bu kadar, garip ne yapsın?"

Bahçeli, gazetecilerle sohbetinde özellikle iktidar partisi teşkilatlarında MHP'nin çalışmadığına ilişkin eleştirilerin yükseldiği, referandumdan başarısız sonuç alınması halinde MHP'yi sorumlu tutmak için şimdiden alt yapı hazırlığı yapıldığına ilişkin soruları yanıtladı.

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre Bahçeli şunları söyledi:

"Mesela biz şu ana kadar illerde bilgilendirme toplantısı yaptık, 50'yi geçti ve hâlâ devam ediyor. Aynı zamanda 174'ün üzerinde ilçe kongresi yaptık. Bu iki toplantılarda Türkiye'nin gündemi olan Anayasa değişikliği üzerinden konuşmacılar bazı bölümleri paylaşıyorlar, anlatıyorlar. Bunlar birer faaliyettir. Ama MHP, imkanları belli olan bir partidir. Biz kıt imkanlarla mücadeleyi yürütüyoruz.

Böyle bir durumda daha fazla iş yapacağız diye imkanlarımız nedir? Hazine yardımıdır. Hazine yardımının dışında herhangi bir çevreden kişiden bir kuruş alarak kumpanya yürütemeyiz. Öyle şey olmaz. Kendi bütçemize göre planlama yapmışız. 'Gelirler giderler şu, referandum için ancak şunu yapabiliriz' demişiz. Onu da yapıyoruz. Kimseye de borçlanmadan yapıyoruz. Bunu yetersiz görenlere de bir şey diyemeyiz. Garibin de yaptığı, ancak bu kadar, garip ne yapsın değil mi?"

          

Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "ben de milliyetçiyim" gibi ifadeler kullanmasına da tepki gösterdi.

Bahçeli, şunları kaydetti: "Milliyetçiliği siyasi pazarın ürünü gibi görenler bir kaç cümleyle onu kendi tarafına alabileceğini zannedenlerdir. Bu bir yanlıştır, gaflettir. Milliyetçiliğe de saygısızlıktır. Seçim dönemi oylama sırasında iki cümleyle siyaset pazarıdan milliyetçiliği satın alıyorsanız, milliyetçilik ideolojisi ve varlığını kaybetmiş demektir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim