• Erzurum19 °C
  • Erzincan24 °C
  • Ağrı21 °C
  • Ankara27 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan'dan çok sert tepki!
26 Nisan 2017 Çarşamba 07:52

Erdoğan'dan çok sert tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan AKPM'nin aldığı karara ilişkin yaptığı açıklamada "Karar tamamen siyasi, tanımıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Erzurum Seçimleri- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi  Parlamenter Meclisi'nin (AKPM), Türkiye'nin denetim sürecine alınmasına yönelik  kararına ilişkin, "Şu anda Türkiye'ye karşı alınan bu karar tamamen siyasidir.  Biz zaten böyle bir kararı tanımıyoruz. İstedikleri kadar böyle bir kararı almış  olsunlar. Çok da büyütmüyoruz. Bu karar alınmıştır, geçmiştir."  değerlendirmesinde bulundu. 

Erdoğan, Reuters'a verdiği röportajda gündeme ilişkin  değerlendirmelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

AKPM'nin "siyasi denetim" kararına ilişkin soru üzerine Erdoğan,  Fransa'da pazar günü bir seçim yapıldığını hatırlatarak, bu seçimin OHAL şartları  içerisinde gerçekleştiğini belirtti.
 

 

Fransa'da yaklaşık 1,5 yıldır neden OHAL uygulamasının yürürlükte  olduğunu soran Erdoğan, "Sadece bir terör örgütüne karşı -ki sadece 15-20 kişinin  öldürüldüğü bir terör olayıydı bu, bunun ardından- böyle uzun süreli bir OHAL  uygulamasına başladı. Pazar günü yapılan seçim OHAL şartları altında yapıldı.  Şimdi 15 gün sonra yapılacak olan seçim yine OHAL şartları altında yapılacak.  Peki Fransa ile ilgili acaba böyle bir şart ve yahut böyle bir uygulama gündeme  geliyor mu? Böyle bir şey asla yok. Türkiye'de devletin yıkılmasına yönelik bir  darbe girişimi var.  Bu darbe girişimine karşı Türkiye OHAL'i uygularken, silahlı  kuvvetlerinin içerisindeki bu FETÖ mensuplarını temizliyorsunuz, emniyetin  içerisindeki terör örgütü mensuplarını temizliyoruz, aynı şekilde devletin   kurumlarının içerisine sızmış olan bu terör örgütü mensuplarını temizliyoruz.  Bunu temizlemek mecburiyetindeyiz." diye konuştu.

Doğu Almanya ile Batı Almanya'nın birleşmesi sürecinde 500 bini aşkın  insanın devletten temizlendiğini belirten Erdoğan, "Buna kimse bir şey diyebilmiş  midir? Dememiştir. Şu anda Türkiye'ye karşı alınan bu karar tamamen siyasidir.  Biz zaten böyle bir kararı tanımıyoruz. İstedikleri kadar böyle bir kararı almış  olsunlar. Çok da büyütmüyoruz. Bu karar alınmıştır, geçmiştir." dedi.

Erdoğan, şu anda bu durumda olan 10 kadar ülkenin olduğunu dile  getirerek, bunların içerisinde Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Ermenistan,  Gürcistan, Moldova, Rusya, Sırbistan ve Ukrayna'nın bulunduğunu anlattı.

Dünyaya seslenen Erdoğan, "İşin hakikatı budur. Böyle bir hakikatın  olduğu yerde insanları biz insanları özellikle vicdana bir defa siyasi  yaklaşımlardan uzak olarak vicdanlarının sesini duymaya özellikle çağırıyoruz.  Uyarlar uymazlar, hiç önemli değil ama biz hak ve özgürlükler noktasında  mücadelemizi aynı samimiyetle sürdüreceğiz ama bu terör örgütlerine de başta PKK,  FETÖ ve DEAŞ tüm bunlara karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz,  kararlı şekilde de yolumuza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

"SURİYE'DEN GELENLERE KAPIMIZI KAPATMAYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Reuters'e yaptığı açıklamada 'Biz Irak'tan Suriye'den ne kadar insan gelirse gelsin biz bunlara kapımızı kapatmayacağız. Bombalardan kaçan insanları biz dışlayamayız. Gönlümüzü açtık onlara elimizdeki bir tas çorbayı da onlarla paylaştık ve paylaşacağız." ifadelerine yer verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim