• Erzurum12 °C
  • Erzincan15 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara26 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzurum'da Kesin aday listeleri ilan edildi
05 Mart 2019 Salı 11:19

Erzurum'da Kesin aday listeleri ilan edildi

Erzurum'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi

Erzurum Seçimleri/ Erzurum'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. 

Erzurum'da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı. 

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi. 

Kesinleşen listelere göre Erzurum'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

 

- Adalet ve Kalkınma Partisi

Erzurum Merkez: Mehmet Sekmen (Cumhur İttifakı)

Yakutiye: Mahmut Uçar

Oltu: Celal Çelebi

Karayazı: Sedat Karaduman

Palandöken: Muhammet Sunar

Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan

Olur: Tahsin Oktay

Hınıs: Erdoğan Eren

Pasinler: Ahmet Dölekli

Köprüköy: Osman Belli

Tortum: Ömer Hancı

Narman: Burhanettin Eser

Pazaryolu: İbrahim Şahin

Çat: Melik Yaşar

Aşkale: Ahmet Yaptırmış

Horasan: Abdülkadir Aydın

Tekman: Mustafa Ergin

Karaçoban: Sedat Gümüş

Şenkaya: Yavuz Bedir

 

- Saadet Partisi 

Erzurum Merkez: Atik Ağdağ

Yakutiye: Ebubekir Coşkun

Oltu: Mehmet Akbulut

Karayazı: Muhammet Hanefi Uzuntürk

Palandöken: Ayhan Erkem

Aziziye: Fatih Sultan Ayaştı

Olur: Turgut Tokgöz

Hınıs: Zeki Demir

Pasinler: Fahrettin Ağtaş

Köprüköy: Ziya Balcı

Uzundere: Mehmet Ertek

Tortum: Nejdet Bayındır

Narman: Mevlüt Kısa

İspir: Faik Çalık

Pazaryolu: Ahmet Yılmaz

Çat: Fuat Kurt

Aşkale: Yılmaz Bayrak

Horasan: Ahmet Aydın

Tekman: Feyzullah Sayan 

Karaçoban: Mehmet Akif Kolikısa

Şenkaya: Ömer Akbulut

 

- Bağımsız Türkiye Partisi

Erzurum Merkez: Ferit Aydemir

Yakutiye: Züleyha Demir

Oltu: Haydar Ergan

Karayazı: Hasan Demir

Palandöken: Müşra Peker

Aziziye: Pınar Yanık

Olur: Abdulkadir Kahraman 

Hınıs: Abdülkadir Şahin 

Pasinler: Alime Barutçu

Köprüköy: Abdülsamet Alşen

Uzundere: Hakan Celap

Tortum: Fahri Keleş

Narman: Havva Değirmencioğlu

İspir: Gökhan Sever

Pazaryolu: Tahsin Coşğun

Çat: Ömer Güler

Aşkale: Reşat Güven

Horasan: Eyüp Yıldırım

Karaçoban: Haydar Mısır

Şenkaya: Ali Haydar Kocaosmanoğlu

 

- Cumhuriyet Halk Partisi 

Erzurum Merkez: Mehmet Sait Şimşek 

Yakutiye: Cemal Koçak 

Oltu: Hakan Zengin 

Karayazı: Mahmut Han Koçak 

Palandöken: Edip Cengiz 

Aziziye: Aydın Söylemez 

Olur: Ferudun Kaplan 

Pasinler: Hasan Sarıboğa 

Köprüköy: Hüseyin Hanoğlu 

Uzundere: Yaşar Ergün 

Tortum: Ömer Dürlü 

İspir: Nafiz Aydın 

Pazaryolu: Bilal Güven 

Çat: Arif Hikmet Kılıç 

Aşkale: Cemal Karausta 

Horasan: Mehmet Şahin 

Tekman: Sebahattin Uludağ 

Karaçoban: Bekir Yılan 

Şenkaya: Gençay Uğraş

 

- İYİ Parti 

Erzurum Merkez: Mahmut Uykusuz 

Yakutiye: Alper Eminoğlu 

Oltu: Rüstem Üstün 

Karayazı: Ali Tan 

Palandöken: Fatma Canan Uçar

Aziziye: Ahmet Resuloğlu 

Olur: Şule Ülkü Özgül 

Pasinler: Bünyamin Ucun 

Köprüköy: İbrahim Hakkı Yağanoğlu 

Uzundere: Burhan Polat 

Tortum: İkram Korkmaz 

Narman: Eray Akpınar 

İspir: Muhammet Sezgin 

Pazaryolu: Muhammed Demir 

Aşkale: Fevzi Gürbüz 

Horasan: Abdülhatem Bastem

 

- Büyük Birlik Partisi 

Yakutiye: Zülküf Yüksel 

Oltu: Necmettin Taşçı 

Palandöken: Recep Şendur 

Pasinler: Vedat Bayoğlu 

Köprüköy: İsmail Irmak 

Tortum: Muammer Yiğider 

Narman: Temel Daş 

İspir: Fahrettin Demir 

Pazaryolu: Mustafa Baydemir 

Horasan: Önder Genç

 

- Hakların Demokratik Partisi 

Erzurum Merkez: Barış Kemaloğlu 

Karayazı: Melike Göksu 

Palandöken: Hüsnü Gül 

Hınıs: Nurcan Felekoğlu 

Köprüköy: Habip Kurt 

Horasan: Muammer Yılmaz 

Tekman: Muzahit Karakuş 

Karaçoban: Halit Uğun

 

- Türkiye Komünist Partisi

Erzurum Merkez: Mehmet Kuzulugil

Çat: Abdullah Culha

Karaçoban: Engin Kuş

 

- Vatan Partisi 

Erzurum Merkez: Nedim Gültekin

Aşkale: Oğuz Karlıbel

 

- Demokratik Sol Parti

Erzurum Merkez: Dilek Dengizek Ersanal

Şenkaya: Serhat Can Eş

 

- Milliyetçi Hareket Partisi

Uzundere: Hilmi Aktoprak

İspir: Ahmet Coşkun 

 

- Demokrat Parti

Tortum: Yunus Keskin

Şenkaya: Yusuf Gökçe

 

- Bağımsız

Karayazı: Eda Göksu

Olur: Sıddık Demircan

Uzundere: Mustafa Arli

Tortum: Mehmet Toraman

Narman: Mustafa Altunok

İspir: Osman Çelik

Pazaryolu: Salih Şahin 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÖNE ÇIKANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim