• Erzurum22 °C
  • Erzincan28 °C
  • Ağrı25 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadıköy Belediyesi’ne yurtdışı yasağı
26 Mayıs 2017 Cuma 17:37

Kadıköy Belediyesi’ne yurtdışı yasağı

Yurtdışına çıkışları Valilik iznine bağlanan Kadıköy Belediye Meclis üyeleri, İçişleri Bakanlığı izni gelmediği için yurtdışında davetli oldukları bir konferansa katılamayacak.

Erzurum Seçimleri- İçişleri Bakanlığı’nca Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında yapılan düzenlemeyle, belediye başkanları bakanlıktan, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkabilmek için bulundukları ilin valisinden yazılı izin almadan yurtdışına çıkışı yasaklanmıştı.

Yurtdışına çıkışları İçişleri Bakanlığı iznine bağlanan Kadıköy Belediye Meclis üyeleri yazılı onay zamanında gelmediği için yurtdışında davetli oldukları bir konferansa katılamayacak.

Kadıköy Belediyesi Belediye Meclis Üyeleri; Kübra Küçükerden Koçan, Mesut Kösedağı ve Soydan Alkan'ın Avusturya'da 31 Mayıs 2017-2 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Bölgeler Kurulu toplantısına davet edilmişti. Kadıköy Belediyesi tarafından meclis üyelerinin toplantıya katılımları için 17 Mayıs’ta İstanbul Valiliği’ne yazı gönderildi. Yazıda Kadıköy Belediyesi Meclis Üyeleri’nin Avrupa Bölgeler Kurulu’nun davetlisi olarak “Yenilikçilik ve Gençlik” konulu konferansa katılacakları belirtildi ve davet mektupları yazı ekine konuldu.

Davet mektupları ile birlikte 17 Mayıs’ta İstanbul Valiliği’ne gönderilen yazıya onay gelmedi. Belediye meclis üyeleri onay gelmediği için Avrupa Bölgeler Kurulu toplantısına katılamayacak.

İKİNCİ YASAK

İçişleri Bakanlığı, daha önce de Dünya Sağlık Örgütü tarafından Mart ayında düzenlenen "Sağlıklı Şehirler Yıllık İş Toplantısı ve Konferansı"na katılacak olan Kadıköy Belediye Meclis üyeleri Damla Toprak ve İlhami Sadıkoğlu’nun yurtdışına çıkışına izin vermemişti. Toprak ve Sadıkoğlu bakanlık izni gelmediği için Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağına kabul edilen Türkiye’deki 12 belediyeden biri olan Kadıköy Belediyesi’ni temsil edememişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim