• Erzurum15 °C
  • Erzincan19 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara26 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinletti
11 Mart 2017 Cumartesi 19:08

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'de toplu açılış törenlerine katıldı.
Erzurum Seçimleri- Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmasında, "Bu ilçedeki cami sayısı ile okul sayısını karşılaştıran, insanları kılık kıyafet ile yargılayan, kuran kurslarını tehlike olarak algılayan bir anlayış vardı. Ekonominin çöktüğü, sermayenin devlet içindeki karanlık güçlerin ülke yönetimine ortak olduğu bir ülkede yaşıyorduk. Manşetlerle hükümetlerin düşürüldüğü, medya patronlarının siyasetçilere ayar verdiği bir Türkiye manzarası ile karşı karşıyaydık. Biz sözümüzü bugüne kadar hep milletimize söyledik" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASINI DİNLETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir radyo programında cumhurbaşkanı ve başbakanın farklı partilerden olacağını belirten konuşmalarını dinleterek, "Dersini çalışmayan tembel çocuklar var ya, bu. Ya bir oku be. Artık başbakan ve cumhurbaşkanı yok. Şimdi 'hayır' denmesi için çalışıyor. Hakkıdır tabi elbette çalışacak çünkü parlamentoda da onun için çalıştı. Ama her iş gibi bununda bir namusu var, haysiyeti var. Eğer siz anayasa değişikliğinde olmayan şeyleri varmış gibi anlatırsanız ne namusunuz kalır, ne ahlakınız kalır, ne haysiyetiniz kalır. Ana muhalefetin başındaki zat işte tam da böyle yapıyor. Bu iddialara cevap vermeyi zül addettiğim için kendisini kale almıyordum" dedi.

"ONLAR ŞU ANDA SİLAH TEHDİDİ İLE HAYIR DEDİRTMENİN PEŞİNDE"

Erdoğan, "Bir de 'yeni sistemde her yere siyaset girecek' diye tutturmuş. Çok çirkin bir şey söylüyor. Valiler, kaymakamlar, imamlar 'evet' için çalışıyormuş. Bunların bu ifadelerinin hepsi, valilere, kaymakamlara, müezzinlerimize hakarettir. Önce haddi bil ya. Bu sana yakışır sana. Çünkü sen şu anda Kandil'de 'hayır' diyenlerle berabersin. Onlar şu anda silah tehdidi ile hayır dedirtmenin peşinde. Sen onlarla berabersin. Sen önce bunun cevabını ver. 'Adliyeye siyaset girecek' diyorsun. hakimlerimize ve savcılarımıza hakaret ediyorsun. Kışlaya siyaset gireceğini söylüyorsun. Sen tepeden tırnağa tüm Türk Silahlı Kuvvetlerimizi hakaretle zan altına sokuyorsun. Bu ülkede camiye siyaset gireceğini söylemek, bu da ayrı bir hakaret. Ben burada başka bir şey söylemek istemem. Cami cemaatime hakarettir. cami cemaati bırak da hür olarak iradesini ortaya koysun" diye konuştu.

"HER İKİ ORGANIN SEÇİMİNİN BİRLİKTE YAPILMASI ŞARTI GETİRİLİYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hem bunca yalanı söylüyor hem de çıkıp 'biz kimse ile kavga etmek istemiyoruz' diyerek adeta üstüne tüy dikiyor. Diyor ki 'bir kişi meclisi seçme götürebilir'. Yalan. Meclis ve cumhurbaşkanı arasında kriz çıkıp ülke tıkanıklık yaşamasın diye, emniyet subapı olarak her iki organın seçiminin birlikte yapılması şartı getiriliyor. Yani ne cumhurbaşkanı kendini bir kenarda tutup meclisi fesh edebilir, ne de kendisini bir kenarda tutup cumhurbaşkanının düşürebilir" dedi.

"İNSAN BÖYLE BİR KONUYU MEVZU ETMEYE UTANIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burada mesele 18 yaşta değil, 18-25 yaş arasındaki milyonlarca gencimizden bahsediyoruz. Askerlik dediği hadise sadece erkekler içindir değil mi? Ama burada kızlar için böyle bir sorun zaten yok. Ayrıca askerliğini yapmamış milletvekili kaç tane çıkabilir? Diyelim ki 3 tane çıktı, 5 tane çıktı, hadi 10 tane çıktı. Mecliste yapılan vazife askerlikten daha mı az kıymetli? İnsan böyle bir konuyu mevzu etmeye utanır" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim