• Erzurum4 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı2 °C
  • Ankara14 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
O bayrağı indirin yoksa...
04 Nisan 2017 Salı 17:19

O bayrağı indirin yoksa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kerkük için alınan referandum kararına sert tepki gösterdi. IKBY yönetimine seslenen Erdoğan; ''o bayrağı indirin yoksa geldiğimiz noktadan geri adım atmak zorunda kalırsınız" dedi.

Erzurum Seçimleri- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Madenci Anıtı Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kerkük İl Meclisi, kentin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) ilhakı için referanduma gidilmesi kararı aldı. Zonguldak'ta açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu karara sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Kerkük Türken Arap Kürt hepsinindir. Bizimdir diye bir iddia içine girmeyin bedeli ağır olur. Türkiye ile münasebetlerinizi bozarsınız. O bayraklarınızı hemen indirin Irak milli bayrağı ile yola devam edin. Yoksa geldiğimiz noktadan geri adım atmak zorunda kalırsınız" dedi. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

BİZİ GÜYA SURİYE'DE SIKIŞTIRACAKLARDI

Çıktılar yeni bir şey daha söylediler. Güya bizi Suriye’de sıkıştıracaklardı. Fırat Kalkanı ile bunu bozduk. Yeni bir harekatın hazırlıkları içindeyiz. Irak’ta yeni tezgahlar kuruyorlar. Kerkük’te bugün buradan ilk defa haykırıyorum.

KERKÜK'TE REFRANDUM KARARINA TEPKİ

Kerkük’te milli bayrağın dışında orada ikinci bir bayrağın asılmasını kesinlikle yanlış buluyorum. Oradaki o bayrağın sahipleri şunu bilsinler ki bölücülük yapıyorlar. Ben bölgesel Kürt yönetimine sesleniyorum. Bu yanlıştan bir an önce dönün. Irak merkezi yönetimi onu doğru bulmadığını açıkladı.

 

O BAYRAĞI İNDİRİN YOKSA...

Bizler de aynı şekilde buradan uyarıyı yapıyoruz. Çünkü Kerkük Kürtlerindir safsatasına biz Türkiye olarak uymuyoruz. Kerkük, Türk Arap Kürt hepsinindir. Bizimdir diye bir iddia içine girmeyin bedeli ağır olur. Türkiye ile münasebetlerinizi bozarsınız. O bayraklarınızı hemen indirin Irak milli bayrağı ile yola devam edin. Yoksa geldiğimiz noktadan geri adım atmak zorunda kalırsınız.

TÜRKEŞ'İN ÇOK FAZLA PAYI OLDU

Terörle mücadelede ve Suriye'deki operasyonlarımızda Zonguldak 15 şehit verdi. Buradan tüm şehitlerimize bir kez daha Mevla'dan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bugün büyük devlet ve siyaset adamı MHP'nin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş'in 20. ölüm yıl dönümü. Bu vesile ile kendisini rahmetle yad ediyor, tüm sevenlerine ve milletimize başsağlığı dileklerimi sunuyorum. Türkiye'nin yaşadığı son günlerde rahmetli Türkeş'i ve diğer devlet adamlarımızı sık sık hatırlıyoruz. Yeni anayasa değişikliğinde rahmetli Türkeş ve diğer liderlerin çok önemli katkısı ve payı olmuştur. Merhum Türkeş'i saygıyla anıyorum.

14 KATRİLYON YATIRIM

Rahmetli babam Rize'den çıkıp buraya, buradan Sakarya'ya ve oradan İstanbul'a gelmişti. Sık sık burayı anlatırdı bize. Filyos Limanı projesi Türkiye'nin üçüncü büyük limanının inşasına 2016'nın Aralık ayında başladık. Karadeniz'in çıkış kapısı olacak bu liman Marmara ve Karadeniz'in yükünü azaltacak.

12 BİN İSTİHDAM SAĞLANACAK

Demiryolu bağlantısıyla buradan Güney illerimize ve Ortadoğu'ya ulaşım imkanını getiriyoruz. Limanın arkasında serbest bölge yer alacak. Limanın devreye girmesiyle 600 hektarlık bir alan endüstri ve sanayi merkezi haline gelecek. Proje bu bölgede tam 12 bin kişilik istihdamın oluşmasını temin edecek. Zonguldak'a yaptığımız hizmetler sadece bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz 14 yılda şehrimize 14 katrilyon yatırım yaptık.

SLOGANA DÖNÜŞTÜRMEYECEĞİZ

Eleman almakla üretim artmıyor. Biz her şeyi düşünürken ülkenin menfaatini da düşüneceğiz. Olayı bazı kitle unsurların girmesiyle slogana dönüştürmeyeceğiz. Hep beraber bu ülkede ekmek sahibi olacağız. 3 bin 3 bin 500 kişiyi buraya alan benim. Eğitimde 1400 yeni derslik, 5 bin 400 kapasiteli yüksek öğretim yurtları, 37 spor tesisi açtık. Sağlıkta 15 tesisin yapımını tamamladık. 400 yataklı Zonguldak Devlet Hastanesi'nin yapımı devam ediyor.

BIKTIM BUNUN YALANLARINDAN

Bundan sonra ilk seçimde önümüze aynı anda 2 sandık gelecek. Birinde Cumhurbaşkanının ve dolayısıyla onun kuracağı hükümeti seçeceğiz. Diğer sandıkta ise milletvekillerimizi belirleyeceğiz. Bu mesele parti değil ülkemizin ve milletimizin bekası meselesidir.Ana muhalefetin başındaki zat Cumhurbaşkanı gelecek parlamentoyu feshedecek diyor. Parlamentonun feshi diye bir şey asla söz konusu değil. Yalan. Bıktım bunun yalanlarından Tam tersine daha güçlü bir parlamento var. Milletvekili sayısı 550'den 600'e çıkıyor. Eğer Cumhurbaşkanı seçim yenileme kararı alacak olursa hem milletvekili seçilimin yenilenmesi hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesi demektir.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT ÇIKTI: SEN ÖNCE HADDİNİ BİLECEKSİN

Şimdi diyor 400 tane muhtar var. Faraza Zonguldak'ta. Yarın sabah 16 Nisan seçim yapıldı. 17'sinde bu muhtarlıklar kapacak diyor. İnandınız mı? Ama inananlar var. Zaten muhtarlarla işi-gücü yok. Muhtarlara değer veren bir insan değil. Ben BM Genel Kurulu'nda konuşma yapıyorum. Türkiye'de açıklama yapıyor: BM'de muhtarlara konuşur gibi konuştu diyor.Ey Kılıçdaroğlu ta 20 yaşından itibaren bu işin içerisinde olmuş, gençlik yıllarından itibaren siyasetin içinde yetişmiş, belediye başkanlığı yapmış, Başbakanlık yapmış, 2,5 yıldır Cumhurbaşkanlığı yapıyorum. Bir kere haddini bileceksin.

SEN BM'NİN KAPISINI BİLMİYORSUN

Sen bir defa BM'nin kapısını bilmiyorsun. O genel kurulda kimler olur, kimler olmaz bundan haberin yok. BM Genel Kurulu'nda sadece seçilmişler olmaz aynı zamanda atanmışlar olur. Sen sadece muhtarlara konuşuyor ifadesini kullandığında bu benim muhtarlarıma hakarettir. Nitekim Ankara Sincan'da bir muhtar çıktı dedi ki, Cumhurbaşkanımızın konuşmasına böyle dedin, bize hakarettir dedi. Ne dese beğenirsiniz; Ne haddime! Akşam başka, sabah başka.

ELİNDE DOSYA VARSA AÇIKLA YOKSA...

15 Temmuz'un bir senaryo olduğundan bahsediyor anamuhalefetin başındaki zat. Şimdi ben diyorum ki ey Kılıçdaroğlu elinde belge varsa çık açıkla. 16 Nisan'dan sonraya bırakma rezil olursun. Her zaman diyorsun ki elimde dosyalar var. Bugüne kadar söylediklerinin hiçbiri ortaya çıkmadı, çık şunu açıkla. Açıkla da bizi rezil et.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim