• Erzurum13 °C
  • Erzincan17 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara20 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan Soylu'dan polislere uyarı
31 Mayıs 2017 Çarşamba 12:13

Bakan Soylu'dan polislere uyarı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislerden mesai saatlerinde cep telefonu kullanmamalarını istedi.

Erzurum Güncel- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'nın Mamak ilçesine bağlı Tuzluçayır Polis Merkezi Amirliğinde polislerle iftar yaptı. Soylu, iftarın ardından yaptığı konuşmada, polislerle oruç açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, polislerin, milletin huzurunu temin edebilmek  için görev yerlerini güvenlik evi haline getirdiğini vurguladı. Uyuşturucunun çocukların zihinlerine ve bedenlerine karşı terör  saldırısı olduğuna işaret eden Soylu, polislerden uyuşturucu tacirlerine acımamaları talimatını verdi.

 

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:
 
"Eliniz her zaman şefkat ve merhamet eli olacak. Ama kanunların,  kuralların ve geleneklerimizin uygulanmasında da amir olacaksınız. Memleketimizde  huzur için dönem dönem çeşitli uygulamalar yapıyoruz. Adlarını bazen 'Huzurlu  Sokak Uygulamaları' diye koyuyoruz, bazen asayiş uygulamaları gerçekleştiriyor  arkadaşlarımız. Gerek mailime olsun, gerek telefonuma olsun, gerek mesajlarıma  olsun vatandaşlarımızın bildirimleri var. İnanın hiçbiri bundan herhangi bir  şikayet etmiyor. Yeter ki ülke güvenlik içerisinde olsun diye. Bunu yaparken de  bir taraftan görevimizi ifa edeceğiz, bir taraftan da bizim polisimiz dünyanın en  nezaketli ama aynı zamanda da en maharetli, en cesur, işini en iyi yapan polis  olduğunu gösterecektir."
 
"İşiniz başındayken cep telefonu kullanmayın"
 
Bakan Soylu, polis memurlarına cep telefonu konusunda da uyarıda  bulunarak, "Ne olursunuz mesai saatlerinde hele işinizin başındayken çok cep  telefonu kullanmayın. Bakın bu çok önemli bir şeydir. İster bir ağabeyiniz olarak  dinleyin, ister Bakanınız olarak, ister bu ülkenin bir evladı olarak, bunu sizin  için ve şu anda Türkiye’de görevi başında olan tüm kardeşlerimiz için  söylüyoruz." diye konuştu.
 
Polisliğin şanlı ve şerefli bir meslek olduğunun altını çizen Soylu,  polislerden birbirleriyle dayanışma içerisinde olmalarını istedi.
 
Konuşmasının ardından polis merkezine geçen Soylu, denetleme defterini  imzaladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim