• Erzurum14 °C
  • Erzincan18 °C
  • Ağrı15 °C
  • Ankara24 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakanların su atışması!
12 Mart 2017 Pazar 10:47

Bakanların su atışması!

Çelik: Arazinin başına kadar suyu siz yönetin, araziye girince biz devralalım. Eroğlu: Onlar sütle uğraşsın, su bizim işimiz. Süte su karıştırmayın.

Erzurum Güncel- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik arasında su yönetimi konusunda bir süredir devam eden renkli çekişme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar uzandı. Kabine toplantılarının en renkli diyaloglarına sahne olan bu çekişme konusunda Erdoğan’ın, Eroğlu’ndan yana tavır koyduğu belirtiliyor. Bakanlar Kurulu’nun bir önceki toplantısında Bakan Çelik, tarımsal sulama konusunda hazırlanan taslağı içeren bir sunum yaptı. Sonrasında ise, DSİ’nin kendi bakanlığı bünyesine olması gerektiğini dile getirdi. Su yönetimi konusunda tam yetkili olan Bakan Eroğlu, bu teklife sıcak bakmadığını söyledi. İki bakan arasındaki “su çekişmesi” kamuoyu önünde de devam etti. Eroğlu, su yetkisini devralmak isteyen Bakan Çelik’e basın aracılığı ile “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın zaten işi çok fazla. Suyla değil de sütle ilgilenirlerse daha faydalı olur” cevabını verdi. Ancak Bakan Çelik, bu kez Eroğlu’na “Suyun yönetimi arazinin başına kadar sizde olsun, ama araziye girince biz devralalım. Tarımsal sulama da bizim görevimiz olsun” teklifinde bulundu. Eroğlu bu öneriye de sıcak bakmayarak, “Süte su karıştırmayın” diye esprili bir cevap verdi.

 


ERDOĞAN’I DA GÜLDÜRDÜ
İki bakan arasındaki renkli su çekişmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında son yapılan kabine toplantısında da gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre, Erdoğan’ın toplantı arasında kabineye verdiği yemeğe Çelik ve Eroğlu arasındaki “su savaşları” damgasını vurdu. İki bakan arasındaki “su polemiği” Cumhurbaşkanı Erdoğan’a aktarıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “DSİ bize bağlansın deyince Faruk Bey’i seçim bölgesi Şanlıurfa’da büyük bir konvoyla karşılamışlar” diye espri yaptı. Erdoğan, gülerek “Yapma ya” deyince, araya giren Eroğlu, “Efendim, su bizim işimiz. Ben Faruk Bey’e ‘süte su karıştırma’ diyerek itiraz ettim” sözlerini hatırlattı. Erdoğan da “İyi yapmışsın” diyerek Eroğlu’ndan yana tavır aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim