• Erzurum8 °C
  • Erzincan12 °C
  • Ağrı10 °C
  • Ankara17 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çavuşoğlu: 'Bu engeller bizi korkutamaz'
08 Mart 2017 Çarşamba 11:36

Çavuşoğlu: 'Bu engeller bizi korkutamaz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Almanya dost görmek istediğimiz ülkedir ama Almanya’nın Türkiye karşıtlığı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sistematik şekilde yaptığı baskı kabul edilemez."dedi

Erzurum Seçimleri- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’nın Hamburg kentinde Türk halkına seslendi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Avrupa’da son dönemde yaşanan toplantı krizleriyle ilgili, “Sevgili vatandaşlarım sizlerle daha geniş bir salonda buluşmayı tercih ederdik fakat bu mümkün olmadı. Sizleri bu havada üşütmek istemezdik. Öncelikle buradaki komşulardan özür dilemek istiyoruz. Onları bu saatte rahatsız etmez istemezdik fakat bunun sorumlusu biz değiliz. Bunun sorumlusu sizlerle salonlarda buluşmamızı engelleyenlerdir” dedi.

Bu engeller bizi korkutamaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, toplantıların güvenlik gerekçesiyle iptaline ilişkin, “Üç tane düğün salonunu iptal ettiler. Aynı şekilde otelde de konuşma yapacaktık onu da iptal ettiler. Bir vatandaşımız sözleşme imzaladı o vatandaşımıza baskı yaptı. Vatandaşımız mert bir arkadaşımız ben iptal ettirmem dedi ve yerini yangın gerekçesiyle mühürlediler. Maalesef bu sistematik bir engellemedir. Almanya dost görmek istediğimiz ülkedir ama Almanya’nın Türkiye karşıtlığı ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sistematik şekilde yaptığı baskı kabul edilemez. Bize insan hakları demokrasi gibi konularda ders vermeye kalkmayın. Bu engeller bizi korkutamaz. Vatandaşlarımızla aramızdaki bağı kopartamaz” diye konuştu.

Almanya seçime gidiyor doğaldır

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya’yı eleştirerek, “Alman dostlarımıza şunu söylemek isteriz. Yanlış uygulamalarınızdan vazgeçin. Almanya seçime gidiyor doğaldır. Almanya’daki seçimlerde hiç taraf tuttuğumuz gördünüz mü? Dost bir ülkenin iç siyasetine karışmayız. Demokrasinin gereği budur. Almanya ile dost olmak isteriz o bize negatif bakarsa bizde bakarız” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim