• Erzurum15 °C
  • Erzincan19 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara26 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her 'Hayır' diyene teröristtir demiyoruz
26 Mart 2017 Pazar 19:52

Her 'Hayır' diyene teröristtir demiyoruz

BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatının Esenler Kültür Merkezi'nde düzenlediği STK buluşmasına katıldı.
Erzurum Seçimleri- BAŞBAKAN Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Esenler İlçe Teşkilatının Esenler Kültür Merkezi'nde düzenlediği STK buluşmasına katıldı. Burada bir konuşma yapan Kurtulmuş, "Her 'Hayır' diyene teröristtir demiyoruz. Her 'Hayır' diyen 'Türkiye düşmanıdır' demiyoruz. Vatandaşlarımızın içinde 'hayır' diyenler olabilir. Ama 'Hayır' diyenlerin arasında 'Türkiye düşmanları ve terör grupları da var' diyoruz. İkisi farklı şeylerdir"dedi.
"ROTTERDAM'DAKİ O GECEYİ HİÇ UNUTMADIK"


Türkiye'de ilk defa bir seçimin dışarıdan müdahale eden davetsiz misafirleri olduğunu belirten Kurtulmuş, "Kimler oldu? Önce Avusturya'nın Dışişleri Bakanı dedi ki; 'Erdoğan ve arkadaşlarını biz Avrupa'da görmek istemiyoruz'. Almanlar aynı şeyi söyledi. Arkasından Hollanda'da da aynı şey söylendi. Bizim kardeşlerimizin, bakanlarımızın, milletvekillerimizin 'Evet' propagandası yaparlar korkusuyla vatandaşla buluşması engellendi mi? Engellendi. Rotterdam'daki o geceyi hiç unutmadık. O resimleri hiç unutmayın. Yere yatırmışlar üstlerine affedersiniz itlerini salmışlar. Çocukcağızın ayağını o köpek kapmış. Büyük yaralar açılmış. Sonradan öğrendik ki bu kardeşimiz aynı zamanda Hollanda vatandaşı. Adam kendi vatandaşına karşı böyle davranmış. Aile Bakanımızı arabanın içerisinde saatlerce beklettiler. Türkiye bunları yaşadı" diye konuştu. 


"BİZ İSVİCRE'DE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ GETİRMİYORUZ Kİ"


Kurtulmuş konuşmasını şöyle sürdürdü: "Arkasından baktılar ki 'Hayır cephesi' yavaş, 'Hayır cephesi'nde fazla iş yok. 'Hayır' geride kalıyor. Gazetelerini devreye soktular. İsviçre'nin önemli gazetelerinden birisi Cumhurbaşkanımızın büyük bir resmini koyuyor birinci sayfaya. Türkçe olarak, Erdoğan'ın diktatörlüğüne son vermek için kocaman bir Hayır yazmış. Çok şükür Türkçe'yi öğreniyorlar. Adama sormazlar mı? Sanene. 'Hayır' dese de benim milletim 'Hayır' diyecek. 'Evet' dese de benim milletim 'Evet' diyecek. Biz İsviçre'de Cumhurbaşkanlığı sistemi getirmiyoruz ki. Güçlü Türkiye'den korkuyorlar, büyük Türkiye'den korkuyorlar. Yetmedi Bild Gazetesi - dünyanın en çok bilinen gazetelerinden birisi- Cumhurbaşkanımızın büyük bir resmi Almanca 'Erdoğan ve arkadaşları Avrupa'ya gelmesin" yazıyor. 'Evet' kampanyası yaparlar diye korkuyor. Alman istihbarat sisteminin başındaki adam kalkıyor ve diyor ki; biz 15 Temmuz darbesini FETÖ'nün yaptığına ikna olmadık. Allah akıl versin. İkna olmanız için 250 kardeşimizin şehit olması yetmedi de 250 bin kardeşimiz mi şehit olmalıydı". Kurtulmuş, PKK'nın da 'Hayır' oyu verilmesini istediğini belirterek, "23 Mart'ta PKK'nın lider kadrosundan birisi bir haber ajansına demeç veriyor. Kayıtları var ortada. Diyor ki; "Bütün gücünüzle 'Hayır' çıkması için çalışın. Eğer 'Evet' çıkarsa bu PKK'nın sonu olur diyor. Daha fazla bir şey söylememize gerek var mı?" şeklinde konuştu.

"HER HAYIR DİYEN TERÖRİSTTİR DEMİYORUZ"

"Ne kadar Türkiye düşmanı varsa, ne kadar çok ipini koparmış varsa, büyük Türkiye idealinden rahatsız olan varsa hayır cephesini takip etmeye çalışıyor" diyen Kurtulmuş, "Ancak şunu da düzelteyim. Söyledikçe CHP'li arkadaşlar lafı tersinden anlıyorlar. Her 'Hayır' diyene teröristtir demiyoruz. Her 'Hayır' diyen Türkiye düşmanıdır demiyoruz. Vatandaşlarımızın içinde hayır diyenler olabilir. Ama 'Hayır' diyenlerin arasında Türkiye düşmanları ve terör grupları da var diyoruz. İkisi farklı şeylerdir" ifadelerini kullandı.


“HALK KİMİ İSTEDİYSE HÜKÜMETİ O KURACAK”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Avcılar’da yağmur altında kendisini dinlemeye gelen yaklaşık 1000 kişiye hitap etti. Kurtulmuş, Türkiye’de Anayasa değişikliğine durup dururken gidilmediğini, Türk milletinin mevcut sistemin ağır bedellerini ödediğini, geçmişte Başbakan Adnan Menderes’in asıldığını, halkın oyları ile seçilen Necmettin Erbakan’ın koltuğunun zorla altından alındığını belirtirken, son olarak 15 Temmuz’da hain darbe girişimini olduğunu hatırlattı.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, dil sürçmesiyle 16 Nisan yerine 15 Nisan diyerek, "Darbeleri sona erdirmek için 15 Nisan’da referanduma ‘Evet’ diyecek misiniz?" diye sordu. Kurtulmuş, 80 milyon nüfusa ulaşan Türkiye’de 17 ayda bir hükümet değiştiğini, 25 günlüğüne hükümet kurulduğu günler görüldüğünü anlatırken, "Artık Türkiye’de halk kimi seçtiyse o bu ülkeyi yönetecek. Vesayet dönemi ortadan kalkacak" dedi. 

Avrupa’daki ülkelerinin referandum sürecindeki tutumunu da eleştiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Polis korumasında PKK’ya hayır mitingleri yaptırdılar. Yetmedi. Bunlar büyük Türkiye’den korkarlar. Siz ‘Ya Allah Bismillah dedikçe onların ayarları kaçıyor. Bunlar güçlü bir Türkiye’den ürküyorlar. Emir, talimat alan bir Türkiye istiyorlar. Bu milletin, darbecilere ‘dur’ dediğini görünce uykuları kaçıyor" diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim