• Erzurum16 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara16 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurtulmuş'tan canlı yayında açıklamalar
02 Mart 2017 Perşembe 18:05

Kurtulmuş'tan canlı yayında açıklamalar

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş canlı yayında gündemi değerlendirdi.

Erzurum Güncel- NTV'da Ahmet Arpat'ın sorularını yanıtlayan Kurtulmuş'un konuşmasında öne çıkan başlıklar

Almanya Bozdağ'ın mitingini iptal etmesi

 "Almanya'da yapılacak olan mitingler onların iç siyasetini etkilemek üzerine yapılan mitingler değildir. Demoktaritk bir ülkede böyle bir yasaklama varsa prensip itibariyle asla kabul edilmesi mümkün değildir. Evetin de hayırın da önünü açmalı. Türk vatandaşlarının bilgilendirilmesini sağlayacak zemin hazırlanmalıdır. Bunlar demokrasinin gereğidir, eğer miting yapmayacaksanız nasıl oy verin diyeceksiniz. Yasaklama yoluna giderlerse bu kendi içinde de bir çelişkidir. Oy verin ama kampanya yapılmasın diyeceksiniz, asla demokrasiye uygun bir tavır değildir" dedi.


Dünyanın bütün güçleri Suriye'de Hiç bir ülkenin Suriye sorununu tek başına çözme kabiliyeti kalmamıştır.Suriye

Türkiye kendi ulusal güvenliğini sağlamak için Fırat Kalkanı harekatına başladı.

YPG güçlerinin Münbiç'ten çekilmesini bekliyoruz. DEAŞ'le YPG arasında işbirliği var

ABD'nin menfatleri açısından da Rusya'nın menfaatleri açısından Türkiye en büyük müttefiktir. Türkiye işbirliği zorunludur. Bir terö örgütünü Rakka'dan çıkarmak için başka bir terör örgütü ile anlaşma yapılamaz. Biz bu hassasiyetimiz biliyorlar. Rakka Rakkalılarındır.

Bütün plamlar ortadadır. Türkiye'nin hiç kimsenin toprağında gözü yok. Bunun için operasyon yapmıyoruz.

Karargah rahatsız haberi

Kurtulmuş, "Karargah rahatsız" haberiyle ilgili olarak şunları kaydetti

Ben manşeti şöyle gördüm. TSK ile devletin uyumlu çalışmasından rahatsızlık duyanların manşeti olarak gördüm. Halkın verdiği etkiyle hükümet iş başındadır. Ne Kimse TSK'yı siyasetin içine çekebilir. Ne de hükümet buna sessiz kalabilir.

"O eski Türkiye'ye ait manşetler. 28 Şubat'ta bunları gördük. Aynı filmi hiçbir şekilde Türkiye görmeyecektir. TSK da sivil otoritenin emrinde anayasal görevlerini yapıyor. Daha dün gibi yakın 15 Temmuz'da ders almadık mı?

TSK içindeki FETÖ'cüleri temzilemeseydi bugün Fırat kalkanı operasyonunu yapacak gücü kendinde bulamazdı

Kimse kusura bakmasın. Son derece yanlış manşetti.

TSK sivil siyasetin emrinde olan bir kurum. Kimse TSK'yı siyasetin içine çekemez

Darbe tehlikesi yok

Böyle bir tehlike yok. 15 temmuz'dan sonrada söyledim. Bu işi yapan FETÖ'cüler kenarda hala bıçaklarını biliyor olabilir ama artık köprünün altından çok sular aktı.  15 Temmuz'da kahramanlık destanı yapanlar bir daha böyle bir hareketi yapamazlar.

Referandum

Çok sayıda evet çıkacağından eminim. Kampanyanın başında olduğumuz için kararsızlar olduğunu biliyoruz ama kampanya devam ettikçe evet diyeceklerine inanıyorum.

Verilen teşvikler hükümet programımızda var. Bu "evet hayır" oyları için değil. Kimse 3 kuruş için "hayır" diyecekken evet demez

Çift başlılıktan Türkiye'yi kurtarmalıyız

Kurtulmuş, tek adamlık tartışmasına da değindi: "Tek adamlıktan bahsedeceksek cumhurbaşkanının yetkilerini düzenleyen maddelere bakmak lazım. Yetkiler verilmiş ama sıfır sorumluluk. Cumhurbaşkanı sınırsız bir yetkiye sahip ama sorumluluğu yok. Bunu 12 Eylül darbecileri yaptı. Cumhurbaşkanı emniyet sübabı olarak dursun. Çift başlılıktan Türkiye zaman kaybetmiş. Sistemin doğası bu. Yönetimde çift başlılığı kaldıralım yürütmenin tek elden yürütülmesini sağlayalım. Tek adamlık değil. 12 Eylül öncesinde 124 tur cumhurbaşkanı seçilememiş. Kriz olduğunda sistemin krizini kim çözecek? Asker topunu tüfeğini çıkarsın o mu çözsün, tabii ki millet çözecek. Seçim yenilenmesi meselesi sistemin garantisidir. Kördüğüm olursa milletin oyuyla açalım maddesidir. Darbesavar maddedir."

"Hayır" çıksın o zaman Kılıçdaroğlu..." 

Kılıçdaroğlu hayır çıkarsa başbakan da cumhurbaşkanı da yerinde kalacak siz ne düşünüyorsunuz sorusuna...

Kusura bakmasın "Hayır" çıksın o zaman Kılıçdaroğlu  meydanlara çıkacak. Orada ne başbakan kalsın ne de cumhurbaşkanı kalsın diyecek.

Hayır çıkarsa hükümetin meşritiyeti mi sorgulanır diyorsunuz sorusuna...

Hayır çıkarsa hükümetin meşrutiyeti sorgulanmaz tabi ama 'hayır çıkmayacağı için böyle bir soruyla kafamız meşgul etmeyelim.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim