• Erzurum25 °C
  • Erzincan30 °C
  • Ağrı30 °C
  • Ankara32 °C
  • İstanbul30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müezzinoğlu: Sömürü Batı'nın kültüründe vardır
16 Mart 2017 Perşembe 08:42

Müezzinoğlu: Sömürü Batı'nın kültüründe vardır

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, TGRT haber ekranlarında yayınlanan Neler Oluyor programında önemli açıklamalar yaptı.

Erzurum Seçimleri- Batuhan Yaşar ve İhlas Medya Ankara Grup Başkanı Nuri Elibol'un sorularını cevaplayan ve gündeme dair önemli açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, önemli açıklamalar yaptı.

Bakan Müezzinoğlu, Hollanda'da yaşanan faşist ve ırkçı engellemenin büyük bir skandal olduğunu belirterek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yapılan çirkin davranışlara değindi. Bakan Müezzinoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; Benim için bu yaşananlar esasında çok olağanüstü gelmedi. Ben çocukluğumdan beri Batı'nın yüzünü tanıyan bilen biriyim. Süreç içinde gizlediği, makyajladığı ama ihtiyaç duyduğu yerde gösterdiği yüzünü uyguladı Cumartesi akşamı. Bu dönemde Hollanda'da şekillendi ama yarın bakarsın İtalya'da olur, bir başka vesileyle Fransa'da olur, Almanya'da olur. Batı esasında insan hakları derken, bu konuda samimi olmamıştır. Sömürü, ayrıştırma, çatıştırma, zalimlik Batı'nın medeniyet kültüründe vardır.

BOSNA'DA KATLİAM YAPANLARDAN BİRİ HOLLANDA'DIR"

Balkanların son 150 yılına bakınız, son 150 yılda hep zulüm, kan, yok etme vardır. Bosna'yı 1980'li, 90'lı yıllarda katliam yapılırken ana aktörlerden biri Hollanda'dır. Batı'nın mayası zalimlikten, zulümden yanadır. Kendisini bir merkeze alarak harekete eder, başkasına ne yapılıyorsa yapılsın düşüncesindedir. Bunu yalnız bugün yapmıyor Hollanda, ne kadar nerede ihtiyacı oluyorsa bunu yapmıştır yapıyor Hollanda. Türkiye'ye dönüp geldiğinizde, onların Türkiye'de ne düzeyde bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti dinamiği istiyorlar, hangi pozisyonda kalmasını istiyorlar buna bakmak gerek. 14 Ağustos 2001'de Sayın Cumhurbaşkanımız AK Partiyi kurarken 3 temel cümle söyledi ama ben birtanesini söyleyeceğim, o bir tanesi şuydu; Türkiye'de artık eskisi gibi olmayacak' demişti. Biz bunu milletimiz adına söyledik, milletimizin ümüğünü sıkanlara karşı durmak için bunu söyledik. Sayın Cumhurbaşkanımız '2008, 2009'lardan sonra artık dünyada da hiç bir şey eskisi gibi olmayacak' demeye başladı. Bu da Davos'ta 'One Minute' ya da BM'de 'Dünya 5'ten büyüktür' diyerek mazlum ve mağdur milletlerin hak ve hukunu koruyan bir anlayışın hakim olması gerektiğini haykırmaya başladı.

Batuhan Yaşar'ın, Bir haftadır çıkan gazete manşetleri, sürmanşetler onu da geçtim Recep Tayyip Erdoğan resimleri, Türkçe olarak 'hayır' deyin sözleri var, Anayasa'da Almanya, Hollanda ile ilgili bir madde mi var? Bu referandum Avrupa'da mı yapılıyor? Hollada da mı yapılıyor?' sorusuna Bakan Müezzinoğlu cevap vererek sözlerini şu şekilde sürdürdü;

"ERDOĞAN'I DİKTATÖR GİBİ GÖSTERMEK İSTİYORLAR"

Bunlar kendi medeniyetlerinin çatışmacı gücünü bölge üzerinde sürdürmek istiyorlar. Türkiye ne diyor? 'Huzur, barış, insan hakları' medeniyeti diyor, bu güçlü dinamikler önlerine konulduğu için zorlarına gidiyor. Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatör gibi göstermek istiyorlar, seçimsiz ve arkasında milli iradenin olmadığı hiç bir makamda bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız olmamıştır. Arkasında milli irade var ve orada millet ona ne kadar yetki vermişse azami olarak onu kullanmıştır. Zaman zaman vesayet odakları ona o yetkiyi kullandırmamakla ilgili her türlü tezgahı kurmuştur, İstanbullular 1 milyon 50 bin oyla seçildi, sonra neden görevden alındı? Şiir okuduğu için görevden alındı. Gerek Türkiye'deki gerek Avrupa'daki tatlı su demokratları ses çıkardılar mı? Bunlar işlerine geldiği zaman demokratlar' dedi.

TGRT HABER- SEMİH BİŞKİN

 
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim