• Erzurum3 °C
  • Erzincan8 °C
  • Ağrı1 °C
  • Ankara12 °C
  • İstanbul14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yavilioğlu, referandum için 4 bin 890 kilometre katetti
03 Mart 2017 Cuma 10:15

Yavilioğlu, referandum için 4 bin 890 kilometre katetti

Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu, referandum için 4 bin 890 kilometre katetti

Erzurum Güncel- Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, 4 bin 890 kilometre yol kat ederek ilde ‘Neden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı. Gittiği her ilde ziyaretlerde de bulunan Yavilioğlu, şehrin sorunları hakkında bilgi aldı. 
Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, 15 ilde ‘Neden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ konulu konferansla vatandaşlarla buluştu. 2 Şubat tarihinde Kocaeli’nde başlayıp sırasıyla Ankara, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Isparta, Burdur, Kırıkkale, Eskişehir, Kütahya illerinde başkanlık sistemini anlatan Yavilioğlu, toplamda 4 bin 890 kilometre yol yaptı.
Türkiye’nin 4 bölgesinde katılımcıları bilgilendiren Yavilioğlu, önümüzdeki günlerde diğer illerde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatacak. Her gittiği şehirde parti mensupları ile bir araya gelen Yavilioğlu, şehrin bürokratları ile görüş alış verişinde bulunarak, ilin sorunları hakkında da bilgi alıyor. Hem konferanslarla halkı bilgilendiren Yavilioğlu, hem de şehri eksiklerini not edip Ankara’da gerekli mercilere iletiyor.
“Bilgi kirliliğini ortadan kaldırdı”
16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandumun iyi anlatılması gerektiğine dikkat çeken açıklamalarda bulunan Yavilioğlu, konferansa katıldığı her yerde darbelerin ülkeye vermiş olduğu zararlardan söz etti. 1970’lerden 90’ların sonuna kadar darbelerle hükümetlerin düşürüldüğünü ve ülkenin istikrarsızlığa sürüklendiğine dikkat çeken Yavilioğlu, bu referandumun neler getireceğini ve geçmişte yaşanan vesayet odaklarının kirli oyunlarından kurtuluşu olacağını anlattı.
‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ konferanslarında hep halkın iradesinin ön planda olacağını dile getiren Yavilioğlu, bu sisteme kimsenin dışardan müdahale edemeyeceğini, elde edilen bütün kazanımların korunmuş olacağının altını çizdi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ülkede istikrarın sağlanacağına dikkat çeken Yavilioğlu, 4 bin 890 kilometre yol kat ederek, kulaktan dolma yanlış bilgi kirliliğini de ortadan kaldırmış oldu.
Maliye Bakan yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, Ankara, Kocaeli, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Isparta, Burdur, Kırıkkale, Eskişehir, Kütahya olmak üzere toplamda 4 bin 890 kilometre yol yaparak ilde ‘Neden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı. Programlar büyük faydası olduğuna dikkat çeken AK Parti Genel Merkez, programın devam edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim