• Erzurum13 °C
  • Erzincan17 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara20 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılmaz, YGS'ye geç kalanlarla ilgili konuştu
14 Mart 2017 Salı 15:38

Yılmaz, YGS'ye geç kalanlarla ilgili konuştu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti il teşkilatının ardından Valiliği ziyaret etti.
Erzurum Güncel- Burada, geçen pazar günü yapılan YGS'de öğrencilerin yaşadığı '09.45' mağduriyeti ile ilgili sorulan Yılmaz, şunları söyledi:

"Vatandaşımızın gördüklerini biz de görüyoruz. ÖSYM Başkanı'mızı da aradım. ÖSYM Başkanı'mızın söylemiş olduğu şu; Sınava girerken sınav giriş kimlik belgesi veriyoruz. Bu sınav giriş belgesini kişiler internet üzerinden alıyor. İnternet üzerinde bu kimlik belgesi verilmeden önce mutlaka orada uyarı olduğunu, '15 dakika önce orada olmayı taahhüt ediyorum, orada mutlaka olacağım' diyerek tıklayacağı buton var. O butona bastıktan sonra kimlik kartı alınıyor. Dolayısıyla 'okudum, anladım, bastım, evet' diye, vatandaşları bilinçlendirme, ancak buna 'evet' derseniz size kimlik veriliyor. Böyle bir durum var. Hiçbir şey yokmuş da 'gelenler 15 dakika kala alınmadı, benim haberim yoktu' gibi bir yaklaşım doğru değildir. Böyle bir şey olmuş, kişiler hata yapmış, hataların da bedeli biraz ağır olmuş. Ne yapmak lazım, bir daha ki yıllarda mutlaka 15 dakika önce değil, yarım saat önce orada olmak lazım. Genel kural şu; 8'de gel, 'Gelemiyorum'. O halde '8'de gelemiyorsan 7'de gel' derler. Dolayısıyla biraz daha erken inşallah. Rahatsız edici bir görüntü var. Ancak bu görüntü gelecek yıllar için bu süreye çok daha uymayı zorunlu hale getirecektir."

'BÖYLE IRKÇILIKLAR DEVAM EDERSE AVRUPA'NIN ZEVALİ YAKINDIR'

Hollanda ve Almanya ile yaşanan gerginlikleri de değerlendiren Yılmaz, meselenin Avrupa'nın iç sorunu olduğunu Türkiye'nin de etkilendiğini belirtti. Avrupa'da ırkçılığın yükseldiğini söyleyen Bakan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Bu ırkçılığı engellemek için, doğuran sebepleri ortadan kaldırmak için Avrupa'daki ülkelerin, Almanya olsun, Hollanda olsun, Belçika olsun, Fransa olsun. Çok gerekli tedbirleri alması lazım. Irkçılıkla yaklaşırsanız cumartesi günü Hollanda'da gördüğümüz olay oldu. Wilders iktidar olmasın diye bir gayret var. Ama bilin ki Wilders iktidardaydı. Dolayısıyla iktidarda aşırı ırkçılar olduğunda ne oluyor, uluslararası hukuk ihlal ediliyor. Bu ırkçılar iktidarda olduğunda ne oluyor, Hollanda'nın yıllardan beri geçmiş itibari varsa o itibarini yerlerde süründürüyor. Bu gidişatın Avrupa ülkelerine itibar kazandırdığı değerini artırdığı söylenemez. Bundan bize de düşen bir pay var. Cenabı Allah'a hamd olsun, Türkiye hiçbir zaman ırkçı, ayrımcı politika gütmemiştir. 80 milyonu kucaklamış. Türkiye'de şu an 3 milyon üzerinde göçmen, sığınmacı var. Böyle ırkçılıklar devam ederse Avrupa'nın zevali yakındır."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim