• Erzurum22 °C
  • Erzincan26 °C
  • Ağrı23 °C
  • Ankara28 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti Erzurum İl Teşkilatı referandum çalışmaları
21 Mart 2017 Salı 18:08

AK Parti Erzurum İl Teşkilatı referandum çalışmaları

Halk Oylaması öncesinde mahalle mahalle sokak sokak gezerek Anayasa değişikliğinin gerekçelerini anlatan Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum İl Teşkilatı yönetim kurulu esnaf gezileriyle birlikte gençlere de ulaşma hedefinde.

Erzurum Güncel- 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Halk Oylaması öncesinde mahalle mahalle sokak sokak gezerek Anayasa değişikliğinin gerekçelerini anlatan Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum İl Teşkilatı yönetim kurulu esnaf gezileriyle birlikte gençlere de ulaşma hedefinde. 
Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Yakutiye Gençlik Merkezi'ne giderek burada gençlerle sohbet etme imkanı buldular. İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün yakın siyasi tarih ile ilgili yaptığı mini konferansta gençlere geçmiş dönem yaşanılan yanlışlıklar ve Türkiye gerçeği anlatıldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz'da eşlik etti. Katılımcı gençlerin ilgiyle takip ettiği konferansta Başkan Öz, referandumda Evet tercihinin önemine değindi. Öz, bilhassa yakın siyasi tarihin bilinmesiyle Ak Parti'nin hedeflerinin daha iyi anlaşılabileceğini söyledi. Öz, "1990 sonrası doğan gençlerimizin yakın siyasi tarihte yapılan haksızlıkları çok iyi analiz etmeleri gerekir. Bir gecede faiz oranlarının yüzde 1000'lere çıktığı Türkiye'de ekonominin faiz lobilerine hizmet ettiğini bilmezseniz, sizin için Evet yada hayır'ın bir anlam ifade etmesini bekleyemeyiz. Bugünkü mücadelemiz faiz lobilerine karşıdır. Tam bağımsızlığımızı 15 Temmuz tarihinde elde ettiğimiz için Türkiye'yi vesayet altına alan dış mihrakların kudurmalarına şahitlik ediyoruz" dedi.
ÖZ; TÜRKİYE UYANIŞTA
Geçtiğimiz günlerde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın basına yaptığı açıklamada "Osmanlı devleti yıkılmış bir devlet değil, durdurulmuş bir medeniyettir" sözlerine de atıfta bulunan Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, "Bu bir vakadır. Hiç kimse Osmanlı medeniyetini inkara kalkışmasın. Yüzyıllarca Dünyanın dörtte üçüne hiçbir karışıklık yaşatmadan özgürlüklere müdahale etmeden hükmeden bir devletten bahsediyoruz. Türkiyemiz artık Cumhuriyet rejimi ile dünyada söz sahibi olabilmenin mücadelesine düşmüştür. Rejim değişikliği iddiasında bulunanlar bilsinler ki Türkiye Cumhuriyetinin yönetim şekli Cumhuriyettir. Fakat Osmanlı'nın mirasını bilip onun medeniyetini yaşatmakta bizim vazifemizdir. Gençlerimiz sandığa gitmeden önce mutlak surette tarihini çok iyi analiz etmelerini öneriyorum. Bunun yolu sanal ortamda arama motorlarında yanlış bilgilerle değil kitaplarla mümkündür. Bugün gençlerimiz tarihimizi iyi bilmiş olsalardı. Referandum çalışmalarına gerek bile duyulmadan yüzde 95 oy almamız mümkün olurdu" diye konuştu.
PALERİUM ESNAFINDAN EVET DESTEĞİ
AK Parti il yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, daha sonra cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Palerium Alış Veriş Merkezi'ne giderek esnafla buluştu. Esnaf ile görüşme öncesinde AVM Müdürü Musa Keskin'i ziyaret eden il yönetimi esnafın sorunları hakkında bilgi aldı. Esnaf tarafından ilgiyle karşılanan il yönetimi ve Tavlaşoğlu'nun bir saati aşan esnaf gezisinde esnafın Evet desteğinden memnuniyetini gizlemeyen İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 16 Nisan sonrasında sorunların çözümünün çok daha kolay olacağının sözünü verdi. Çok başlılığın bitmesinin birçok sorunun çözümünde önemli olduğuna değinen il başkanı Öz, "Çok başlılık ve yamalı bohça haline gelen 1982 Anayasasının gündemden çıkarılması artık zorunlu hale gelmiştir. Bu değişiklik için geç bile kalınmıştır. Dolayısıyla 16 Nisan'da herkesin sandığa giderken mutlak surette bunu gözardı etmemesi gerekmektedir. Gelişmiş ülkelerdeki yönetim şekillerine bakarak bile buna imkan sağlamak mümkündür" şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim