• Erzurum16 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara16 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ak Parti Yakutiye İlçe 5 bin evi gezdi
14 Mart 2017 Salı 13:06

Ak Parti Yakutiye İlçe 5 bin evi gezdi

Recep Aydın ve ekibi geceli gündüzlü çalışıyor

Erzurum Güncel-  Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi, değişen anayasa maddelerinin halka doğru olarak anlatılması ve seçmen listelerinde yer almayan vatandaşlar için çalışma ekipleri oluşturdu. Kadın kolları, Gençlik Kolları ve İlçe yöneticilerinden oluşturulan ekipler, şehri ev ev tarıyor. Başkan Recep Aydın, "İlk amacımız anayasa değişiminin doğru anlatılmasıdır. Ayrıca seçmen listelerinde yer almayan, yeni seçmen olanların izleyeceği yol ya da işlemler için bizzat yardımcı olmaktır. Vaktimiz az, işimiz çok" dedi. 

46ba7a524f.gif
Ak Parti Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı sistemi, anayasa değişikliği için özel çalışma birimleri oluşturdu. İlçe Başkanı Recep Aydın, "Kadınlardan oluşan 4'er kişilik gruplardan 40 çalışma grubumuz, yine Gençlik Kolları ve İlçe yönetimince oluşturduğumuz çalışma gruplarımız var. Hanım kardeşlerimiz evleri ağırlıklı olarak geziyorlar. Bizler ise işyerleri, kahvehaneler veya benzer mekanları dolaşıyoruz. Şehri bir baştan bir başa tarıyoruz. 5 binin üzerinde eve gitti ekiplerimiz. Sistemi anlatıyoruz, ülkenin yararına olacak değişimden bahsediyoruz, vatandaşın kafasındaki sorulara cevap veriyoruz. Yine çalışma ekiplerimiz, seçmen listelerinde kaydı olmayanlara yardımcı oluyor. Bizzat kayıtta destek oluyoruz. Sorun varsa onun çözümüne destek veriyoruz. Seçmen listelerinde kaydı olmayan, silinmiş olan veya yeni seçmen yaşına gelenlerle, 26 Nisan için ismi çıkmayan vatandaşların işlemleriyle ilgili emek harcıyoruz" şeklinde konuştu.
Tempoları yüksek
Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, çalışırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temposuna ayak uydurmaya çalıştıklarını belirtiyor. Ağırlığı kararsızlar üzerine verdiklerini ifade eden İlçe Başkanı Aydın, "Yoğunluğumuz kararsızlar üzerine oluyor, ancak herkesi ikna etmek için çaba harcıyoruz. Ekiplerimiz, hangi mahallede, hangi apartmanda, hangi evde çalışma yapmışlarsa bunların kayıtları alınıyor. Çok güç ve yoğun bir mücadele içerisinde, Türkiye'nin geleceği için ter döküyoruz." şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim