• Erzurum4 °C
  • Erzincan10 °C
  • Ağrı3 °C
  • Ankara17 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Parti'de yeni yönetime içerden ilk tepki
01 Haziran 2017 Perşembe 13:05

AK Parti'de yeni yönetime içerden ilk tepki

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) önceki dönem hakla ilişkiler başkanı Hüseyin Sayılgan, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ı sert bir dille eleştirdi.

Erzurum Seçimleri- AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) önceki dönem hakla ilişkiler başkanı Hüseyin Sayılgan, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ı sert bir dille eleştirdi. Sayılgan, “Mahir Ünal’a hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.

“MAHİR ÜNAL UETD HOLLANDA ŞUBESİNİ SABOTE ETTİ”

Yeni Vatan gazetesinde yer alan habere göre; UETD Hollanda’nın düzenlediği bir programa Ünal’ın katılmaması ve aynı gün ve aynı şehirde başka bir programa katılarak o dönem UETD Hollanda’nın programını sabote edildiğini belirten Sayılgan, “Yeni ekibimiz vatana millete hayırlı uğurlu olsun inşallah. Sadece ekleyeceğim yeni hükümet sözcüsü Sayın Mahir Ünal’ın Hollanda 2. Dönem UETD teşkilatıyla helalleşmesinin gerektiğidir. Zira kendisi UETD Hollanda teşkilatının organize ettiği bir programı, yine aynı gün aynı saatte aynı şehirde olan bir başka programa tercih ederek sabote etmiş ve Hollanda UETD teşkilatının istifa etmesine sebep olmuştur. Bunun üzerine 2 yıl boyunca Hollanda’da UETD teşkilatı kurulamamıştır,” dedi.

“HAKKIMIZI HİÇBİR ZAMAN HELAL ETMEDİK”

UETD’den istifa edildikten bir yıl sonra, AKP Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, istifa eden yönetime yeni bir görev vermek üzere bir araya gelmiş ve görev vermek için müzakereler sürerken, Ünal, Tüfekçi’yi arayarak müzakerelerin durdurulması ve yeni görevlerin verilmemesini söylediği belirtildi. Sayılgan, Ünal’a yönelttiği eleştirilerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu arada istifa etmiş UETD teşkilat başkanına bir yıl sonra SKM başkanlığını teklif eden Konya Milletvekili Sayın Harun Tüfekçi’yi telefonla arayarak SKM Hollanda başkanlığı teklifini geri çektirmiştir bu davranışı ile şahsi husumet güderek Ak Partiyi sıkıntıya sokmuştur.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim