• Erzurum16 °C
  • Erzincan20 °C
  • Ağrı16 °C
  • Ankara16 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AK Partili Yılmaz'dan Kerem Kınık'a istifa çağrısı: Kendisi yapmazsa dernek gereğini yapacaktır
26 Nisan 2023 Çarşamba 13:58

AK Partili Yılmaz'dan Kerem Kınık'a istifa çağrısı: Kendisi yapmazsa dernek gereğini yapacaktır

Kahramanmaraş merkezli depremlerin 4. gününde Ahbap derneğine çadır sattığı ortaya çıkan ve tepkilerin odağına yerleşen Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a AK Parti'den istifa çağırısı geldi.

Erzurum Seçimleri/ AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, "Bir yönetici bu kadar tepki alıyorsa gereği yapılmalı diye düşünüyorum. Kendisi istifa etmezse dernek gereğini yapacaktır" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Haber Global canlı yayınına konuk olarak Buket Aydın'ın sorularına yanıt verdi.

Sunucu Aydın'ın " Kızılay'ın afet olduktan sonra başka bir kuruma çadır ve konserve satması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?" sorusuna cevap veren Yılmaz, Kahramanmaraş depremleri sırasında AHBAP Derneği'ne çadır satan Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya çağırdı.

Kızılay'ın meydana gelen depremlerin hemen ardından çadır ve konserve yiyecek satılmasını tasvip etmediğini belirten Yılmaz, "Normal bir zamanda bu tür ticari işler yapılabilir ama böyle büyük bir afet olmuşken bu tür ticari ilişkilerin oluşması hiçbir şekilde doğru değil. Halkımız da zaten bunu tasvip etmediğini ortaya koydu. Bu çerçevede de gereğinin yapılması gerektiğine ben de inanıyorum.

AK Partili Yılmaz'dan Kerem Kınık'a istifa çağrısı: Kendisi yapmazsa dernek gereğini yapacaktırAK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz.

Bir yönetici bu kadar büyük bir tepki görüyorsa gereğini yapmalı diye inanıyorum. Ancak Kızılay bir dernek statüsünde. Normal bir kamu statüsünde değil. Bir genel kurulu, bir mekanizması var. Bu mekanizmalar işleyecekler ve zaman içerisinde gereği de yapılacak diye inanıyorum. Kendisi istifa etmiyorsa dernek gereğini yapacaktır. Bu kadar büyük tepki karşısında bir değişimin de olması gerektiğine ben de inanıyorum" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay'ın, deposundaki çadırları depremin ilk haftasında AHBAP Derneği'ne sattığı ortaya çıkmıştı. Tepkilerin ardından Kızılay Başkanı Kerem Kınık, "Seçilmiş bir isim olarak görev yapıyorum. Ortaya böyle bir başarı konulmuşken goygoycuların lafı ile hareket etmem" diyerek istifa etmeyeceğini açıklamıştı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim