• Erzurum5 °C
  • Erzincan9 °C
  • Ağrı7 °C
  • Ankara12 °C
  • İstanbul15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’den 81 il örgütüne 1 Mayıs çağrısı
29 Nisan 2017 Cumartesi 19:09

CHP’den 81 il örgütüne 1 Mayıs çağrısı

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 81 il örgütüne gönderdiği genelgede 1 Mayıs günü alanlarda olma çağrısı yaptı.

Erzurum Seçimleri- CHP İşçi Sendikaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba çağrı metninde, CHP’nin 1 Mayıs’ta, “Emek en yüce değerdir” inancıyla emekçilerle birlikte alanlarda olacağını ifade etti. Öte yandan, Cumhuriyet Halk Partisi , Veli Ağbaba imzasıyla 81 il örgütüne 1 Mayıs’a kitlesel katılım sağlanması için genelge gönderdi.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu: Oylar sandıkta değil YSK'da çalındıKılıçdaroğlu: Oylar sandıkta değil YSK'da çalındı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba; “Emek düşmanı politikaların had safhada uygulandığı bu dönemde 1 Mayıs, beyaz ya da mavi yaka ayırmaksızın tüm emekçilerin omuz omuza haklarını savunacağı gün olacaktır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın 1 Mayıs çağrı metninde şu ifadelere yer verildi; “Emekçilerin her geçen gün daha da sömürüldüğü, kazanılmış hakların iktidar tarafından tırpanlandığı, emek düşmanı politikaların had safhada uygulandığı bu dönemde 1 Mayıs, beyaz ya da mavi yaka ayırmaksızın tüm emekçilerin omuz omuza haklarını savunacağı ve asla yılmayacaklarını göstereceği bir gün olacaktır. Emekçiler 1 Mayıs’ta hukuk darbesi ile çalınan oylarını savunacak, omuz omuza büyütülen Hayır’ın daha bitmediğini haykıracaklardır. Emekçiler, haklarının gaspedilmesine, iktidarın baskılarına ve şiddetine karşı ‘Kahrolsun istibdat, yaşasın Hürriyet’ şiarıyla alanlarda olacaktır.

İLGİLİ HABER1 Mayıs'ın Türkiye'deki unutulmaz tarihi...1 Mayıs'ın Türkiye'deki unutulmaz tarihi...

CHP, 1 Mayıs’ta, ‘Emek en yüce değerdir’ inancıyla emekçilerle birlikte alanlarda olacaktır. CHP tüm illerde örgütleriyle, kıdem tazminatının fona devredilerek gaspına, kiralık işçilik düzenine, reform adı altında kamu personelinin taşeron haline getirilmesine, performans denerek biat etmeyenlerin sürgün edilmesine, ısrarla önlem alınmayan iş cinayetlerine ve emekçinin üç kuruşuna göz dikenlere karşı meydanlarda emekçilerle omuz omuza sömürüye karşı ses yükseltecektir. Yaşasın Emekçinin Bayramı. Yaşasın 1 Mayıs.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim