• Erzurum20 °C
  • Erzincan21 °C
  • Ağrı17 °C
  • Ankara20 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP'den Devlet Bahçeli'ye yanıt
16 Haziran 2017 Cuma 08:12

CHP'den Devlet Bahçeli'ye yanıt

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü ile ilgili açıklamalarına cevap verdi.

Erzurum Seçimleri- CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP'nin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için başlatılan yürüyüşle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Bingöl "Kışkırtan, tahrik içeren açıklamaların hiçbir karşılığı yoktur. Sayın Bahçeli'nin zihniyetini göstermesi bakımdan da önemlidir." dedi.

Bingöl, yürüyüş kapsamında Batıkent'teki 75. Yıl Hipodromu yakınlarında kurulan kamp alanında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

"Adalet Yürüyüşü"nün yaklaşık 434 kilometrelik mesafe boyunca süreceğini belirten Bingöl, yürüyüşle ilgili şu bilgileri verdi:

"Planlamamız, günlük 17 ila 18 kilometre arasında bir yürüyüşü öngörüyordu. Ancak bugün bu süreyi aştık. Daha erken saatte ilk konaklama yerine ulaşmış olduk. Yarın ikinci konaklayacağımız mevziyi gidip tespit ettik. Orası 21 kilometrelik bir yürüyüşe tekabül ediyor. Bugün sadece bir kere mola verdik. Yarın üç ayrı noktada yaklaşık 5'er kilometrelik mesafelerde molalar vereceğiz. Üç moladan sonra dördüncü molamız, konaklama şeklinde sonuçlanacaktır."

"TALİHSİZ VE ÇİRKİN BİR AÇIKLAMA"

Yürüyüşe yarın sabah saat 8'de devam edeceklerini bildiren Bingöl, "Planlamaya göre 24 günün sonunda Maltepe Cezaevinin önüne varmış olacağız. Ancak Sayın Berberoğlu, bir başka cezaevine taşınırsa yürüyüşümüzün sonlanması elbette o cezaevine kadar sürecek." dedi.

Bir basın mensubunun, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yürüyüşle ilgili Twitter'dan yaptığı "Merak ediyorum ki, İstanbul’dan karşı bir yürüyüş başlarsa karşılaşma ve buluşma noktası neresi ve nasıl olacaktır?" paylaşımının anımsatılması üzerine Bingöl, şu değerlendirmede bulundu:

"Son derece talihsiz ve çirkin bir açıklama. Tahrik edici bir açıklama. Burada hiçbir şekilde şiddete meydan vermeden bir demokratik hak kullanılıyor. Demokrasiye tahammülü olmayalar böyle açıklamalar yaparlar. Bahçeli'nin yaptığı bu açıklamayı kimse ciddiye almayacaktır. Yol boyu Bahçeli'nin kullandığı işareti kullanarak yürüyüşe destek veren onlarca, yüzlerce vatandaşımızla karşılaştık. Onun için kışkırtan, tahrik içeren açıklamaların hiçbir karşılığı yoktur. Sayın Bahçeli'nin zihniyetini göstermesi bakımdan da önemlidir."

MHP lideri Bahçeli'den son dakika 'Adalet Yürüyüşü' açıklaması

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim