• Erzurum22 °C
  • Erzincan28 °C
  • Ağrı25 °C
  • Ankara30 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet Bahçeli referandumdan sonrası bomba açıklamalar
18 Nisan 2017 Salı 11:13

Devlet Bahçeli referandumdan sonrası bomba açıklamalar

Referandum sonrası canlı yayında ilk kez grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, MHP'yi eleştirenleri yerden yere vurdu.

Erzurum Seçikleri- 16 Nisan referandumu çok partili siyasi tarihimizde bir dönüm noktasıdır. MHP başladığı işi yarım bırakmadı, verdiği sözlerin altında kalmadı. Ülke için ettiğimiz yeminler tutulmuştur.

Türkiye’nin ayağındaki prangalar sökülüp atılmıştır. Milli tarih ve haklarımıza onay verilmiştir. İstikbalimizin önündeki pürüzler kaldırılmıştır.

"KAYBEDENLER KULÜBÜ KALABALIK VE KARMAŞIKTIR"

16 Nisan'nın kazanan ve kaybedenleri ortadadır. Kazanan Türk milletidir. Kazanan hayır veya evet diyen tüm vatandaşlarımızdır. Kaybedenler kulübü karışık, karmaşık ve kalabalıktır. 16 Nisan'da FETÖ yerle bir olmuştur. PKK hapı yutmuş sonu görülmüştür. PKK-YPG kaybetmiş, HDP dağılmış, DHKP-C darbeyi vemiştir. CHP ise yine baltayı taşa vurmuştur.Türk düşmanlığında kuyruğa giren Haçlı artıkları varya onlar duvara tosladılar. 

"16 NİSAN DEMOKRASİ ZAFERİDİR"

16 Nisan demokrasi zaferidir, milli uyanıştır. bunu görmek, bilmek, kabullenmek ahlaken mecburiyettir. Bu zaferi gölgelemeye, yıpratmaya kalkışanlar vicdana mahkum olacaklardır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milli radeden onay almıştır. 16 Nşisan'da seçim yapılmamış partiler oylanmamış şahıslar değerlendirilmemiştir. Yalnızca anayasa değişiklikleri ile halkımıza müracat edilmiştir. Bir kalık suda fırtına kopraıp 16 Nisan'ı hazamedemeyenler iyi niyetten mahrum karanlık çevrelerdir.

Demokratik tabloya saygı gerekirken kriz tetikçileri harekete geçmiştir. Halk oylamasında yüzde 50 artı bire ulaşan meşrudur. Siyasi yasakların kaldırılmasına milli irade evet demiştir. Peki 16 Nisan'dan çıkan sonuçlara tahammülsüzlük niyedir, istenen nedir, beklenen umut edilen nelerdir? Kaos lobisi faaliyettedir. Huzur, sukunet içinde yapılan oylamaya gölge düşürmek için bildik simalar kargaşaya yatırımla meşguldur. 16 Nisan'da millet tarafından fitnelerinde boğulduklarından haberleri yoktur. Şuurları kapanmış, basiretleri bağlanmıştır. 16 Nisan akşamı bir kısım köksüz, kimliksiz, kişiliksiz gazeteci ve uzman kılıklı provakatör MHP'yi hedef almıştır.

"MHP'Yİ SUÇLAMA YARIŞINA GİRDİLER"

O tarihi akşamda utanmasalar 81 ilde kurulan 167 bin 140 sandığa hangi partiden oy geldiğini ifadeye kalkacaklardır.  Henüz sonuçlar belli olmadan MHP'yi suçlama yarışına girdiler.  MHP'lilerin yüzde 80'inin oy vermediğini uydurdular. Zillet ve rezaletle alınacak şiahsiyetsizler evet tercihinde bulunan vatandaşlarımızın hangi partiden olduğunu nereden çıkardılar? Milli irade evet deyince rüzgarla sallayan kavağa dönen, ardından kadavraya dönüşen MHP hasımları bize ne söylemek istediler. Milliyet'te köşesi bulunan ezik MHP'nin kaybedeni MHP yazmış. MHP'nin Genel Merkezi evet dedi tabanının yüzde 80'nin hayır dedi. Ahlaksız kemiksiz sen necisin? Tabanımızın yüzde 80'nin hayır demiş canı öyle çekiyor, böyle olsun diliyor. Bizde taban yoktur. Başkası çıkmış paçrçalanmış MHP olacak diyor.

"YSK ACİLEN ÇALIŞMA YAPMALIDIR"

YSK acilen çalışma yapmalıdır. İmkan varsa evet veya hayır tercihlerinin hangi partilere ait mekanizma bulunuyorsa taercihi evet olan MHP seçimenin sayısı ortaya çıkarılmalıdır. Oy mu kaybettik, oy mu kazandık belli olmalı.

"MHP'YE EN ÇOK ONLAR SALDIRIYOR"

Pensilvanyalı hainle kimin fotoğrafıvarsa şimdilerde MHP'ye en çok saldıran alçaklar onlardır. Bunların cinseiyeti erkek yada kadın olabilir maskeleri kimseyi aldatmamalıdır. Bu kokuşmuşların gözleri Pensilvanya'da ederleri de bir dolardır.

Bunlar evet kararının sandıktan çıkmasından dolayı çılgına dönmüşlerdir. 
MHP 16 Nisan’da üstlendiği milli sorumluluğu vakarla yerine getirmiştir. Dava arkadaşlarım Türkiye için evet demiştir. 

"BATI'YA EN KALICI MESAJ OLMUŞTUR"

16 Nisan Batı'ya en etkili ve kalıcı mesaj olmuştur. Ülkemizde hükümet etme sistemi 16 Nisan itibari ile değişmiştir. Bu yeni dönemi yargılamak beyhude gayrettir.AGİT'in aypmış olduğu açıklamalar 16 Nisabn2da alınan sonuca yönelik yanlı tavrın gelşdiği noktayı özetlemektedir. Batı anlaşılan 16 Nisan'dan sonra da hız kesmeyecektir.

"YSK DOYURUCU AÇIKLAMALARI YAPMIŞTIR"

Oy pusulalarının mühürsüz olduğu iddiaları üzerine YSK gereken ve doyurucu açıklamalarını yapmıştır. Sandıkta sonuç alamayanlar şanlarını masa başında denemektedir. Demokrasiden umudunu kesenler sokağa oynamaktadır.

"PORTAKALINDAN, SÜTÇÜSÜNE ŞOK OLMUŞLARDIR"

Televizyonda gevezelik yapan portakalından, sütçüsüne şok olmuşlardır. 16 Nisan'da kusur arayanlar samanlıkta iğne arama işine son vermeli. 16 Nisan'da kusur arayanlar kendi hallerine yanmalı samanlıkta iğne arama işine son vermelidir.

Siyasi cepheleşmeleri bitirmeliyiz. Ayrılıkta hayır yoktur, çatışmada sonuç yoktur, kavganın sonu yoktur. Gün Türkiye için el ele verme günüdür. Birlikte olursak başarırız. Uzlaşmadan kaçmak Türkiye’ye kötülüktür. Kucaklaşmadan kaçmak Türk milletine hakarettir. Demiştik ya ülke için yeminimiz var vazgeçilmez.Evetler sonuan kadar, sopnsuza kadar bizimledir. Namusumuza emanettir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Erzurum Seçimleri | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 20 29, +90 442 234 95 52 pbx GSM: +90 530 172 64 10 | Faks : + 90 442 234 26 41 | Haber Yazılımı: CM Bilişim